[ROZWIĄZANY] Konkurs: Wygraj „Empuzjon” z autografem

Wygraj książkę z podpisem noblistki.

Tak jakoś wyszło, że jestem w posiadaniu dwóch egzemplarzy książki „Empuzjon” – pierwszej po Noblu powieści Olgi Tokarczuk. Co więcej, oba egzemplarze są wzbogacone autografami autorki. Jeden zdobyłem w trakcie spotkania z pisarką w Krakowie w czerwcu tego roku, drugi – już po wspomnianym spotkaniu – otrzymałem od wydawnictwa w ramach działalności recenzenckiej (ten egzemplarz został przeznaczony na konkurs). W zasadzie mógłbym na przykład sprzedać któryś z nich, wystawić na Allegro, ale znacie mnie już na tyle, że decyzja o zorganizowaniu konkursu nie powinna nikogo dziwić.

PRZECZYTAJ RECENZJĘ „EMPUZJONU”

Czy jesteście zainteresowani? Jeśli tak, zapraszam do zapoznania się ze szczegółami zabawy.

Aby wejść do zabawy i mieć szansę na wygranie nagrody, należy napisać, który utwór muzyczny (słowno-muzyczny lub instrumentalny) najlepiej oddaje charakter pisarstwa Olgi Tokarczuk. Uzasadnienie wyboru utworu powinno liczyć maksymalnie dwadzieścia zdań.

Konkurs trwa od 10 grudnia 2022 roku do 18 grudnia 2022 roku (do godziny 15:00). Zgłoszenia proszę kierować na adres axunarts@gmail.com w temacie wpisując „Konkurs: Empuzjon”. Maile powinny zawierać:
– krótki tekst będący rozwinięciem zadania konkursowego (proszę nie dołączać plików tekstowych; odpowiedzi proszę umieszczać w treści wiadomości),
– imię, nazwisko autora/ki tekstu i adres korespondencyjny, na który w przypadku wygranej zostanie wysłana nagroda,
– formułę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu.

Konkurs rozwiązany zostanie jeszcze tego samego dnia. Nagrodę, tj. książkę pt. „Empuzjon” opatrzoną autografem autorki, otrzyma osoba, której odpowiedź okaże się najciekawsza. Decyzja o przyznaniu nagrody będzie ostateczna i nie będzie podlegała odwołaniu. W konkursie nie mogą brać udziału osoby tworzące blog oraz związane z AxunArts. Biorąc udział w konkursie, akceptujesz Regulamin. Życzę powodzenia! (MAK)

AKTUALIZACJA (18.12.2022 r., godz. 20:00): Nagrodę wygrywa pani Karolina z Nowej Soli, która przysłała następującą odpowiedź (pisownia oryginalna):

Wydaje mi się, że najlepiej charakter pisarstwa Olgi Tokarczuk oddaje piosenka Ralpha Kamińskiego „Kosmiczne energie”. Utwór niezwykle zmysłowy, poetycki, z którego eksploduje liryzm. Codzienne sprawy przeplatają się z niezwykłością, rzeczywistość z mitem, podobnie jak w książkach Tokarczuk, ukazując, że na życie nie można patrzeć tylko z jednej perspektywy, a świat zarówno Tokarczuk jak i Ralpha Kamińskiego jest magiczny, staje się niewyczerpanym źródłem inspiracji, łącząc się w całość. To metafora świata, myśli, ich natłok, gonitwa, która jest w każdej głowie, kiedy w jakiejś chwili myśli krążą wokół nadmiernej ilości tematów,. Akurat słucham teraz tej piosenki. Ralph, podobnie jak Tokarczuk to nietuzinkowi artyści, którzy nie poddają się stereotypom i pozostają wierni sobie. Myślę, że właśnie takie kosmiczne energie płyną przy czytaniu książek Olgi Tokarczuk, kiedy pojawiają się różne myśli, wspomnienia, emocje, które sobie płyną czy tego chcemy czy nie. Choć byśmy czasami nie wiem jak chcieli je wyłączyć, uciec od nich, niestety nie potrafimy, nie nie da się wyłączyć myślenia. Zasadniczo nie chodzi o to, żeby w ogóle przestać myśleć, tylko żeby świadomiej tym procesem zarządzać i umiejętniej radzić sobie z natłokiem myśli. Można mieć na nie albo chociaż spróbować mieć wpływ. Pierwszym krokiem w kierunku lepszego radzenia sobie z nadmiernym myśleniem może okazać się akceptacja. Należy zaakceptować swoje myśli, takimi jakie są. One towarzyszą nam nieustannie: są, były i prawdopodobnie pozostaną nieodłączną częścią życia i tak właśnie interpretuję twórczość Olgi Tokarczuk.

„Choć nie chciałem wdarły się motyle
Jednak w ciszy będą sobie latać
W ciszy gdzieś głęboko się ukryję
By nie burzyć spokojnego świata
Kosmiczne energie, kosmosy
Wysyłam do Ciebie marzenia
Na Twoją planetę, daleko
Już leci do Ciebie meteor.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.