Info/Kontakt

Kontakt:
W każdej sprawie proszę pisać na axunarts@gmail.com (wiadomość tytułując w zależności od tematu: WSPÓŁPRACA, PATRONAT itd.). W przypadku patronatu proszę wcześniej zapoznając się z tymi informacjami (plik .pdf, polecam opcję „Zapisz jako…”).

* * * * *

Rys historyczny
Historia AxunArts nie jest skomplikowana. W 2005 roku w sieci pojawiło się forum muzyczne axunmusic.fora.pl założone przez Mateusza Kołodzieja, dla którego blog był tylko dodatkiem i próbą podążania za ówczesną modą (tak, każdy chciał być wtedy blogerem). Forum szybko „umarło”, blog natomiast przetrwał. W sumie przez kilkanaście lat na łamach AxunArts swoje teksty publikowało ponad dwadzieścia osób, które w różnym stopniu miały wpływ na dzisiejszy wygląd blogu. Mniej więcej od przełomu 2011/2012 roku AxunArts to jednoosobowy projekt mający na swoim koncie sporo patronatów nad koncertami i imprezami kulturalnymi na terenie całej Polski. Logo blogu widniało również na okładkach kilkudziesięciu płyt dostępnych zarówno na nośniku fizycznym (CD, winyl), jak i w formie digitalowej oraz w streamingu. Mottem projektu jest fragment zaczerpnięty z wiersza Tadeusza Różewicza pt. „Zła muzyka”:

(…) producenci złej
muzyki
winni być
kastrowani
pozbawieni uszu
będą śpiewali
cienko w piekle
(…)


* * * * *

(foto: archiwum prywatne)

Kim jestem?
Nazywam się Mateusz Kołodziej. Jestem założycielem projektu AxunArts i chyba najbardziej wytrwałym muzycznym blogerem w Polsce (tak przynajmniej mówią o mnie inni). Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych, a później dzielę się swoimi spostrzeżeniami na jej temat. Nie pretenduję do miana wyroczni i nie roszczę sobie prawa do niepodważalnego zdania, dlatego szanuję, jeśli ktoś ma inne. Urodziłem się i mieszkam w Tarnowie, gdzie aktualnie w szkole średniej uczę języka polskiego (ponoć jestem w tym dobry). W 2018 roku zostałem laureatem plebiscytu „Nauczyciel na medal 2018” organizowanego przez grupę wydawniczą Polska Press pod patronatem rektora Uniwersytetu Pedagogicznego (1. miejsce w Tarnowie, 6. miejsce w Małopolsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych). Czytam dużo książek, a dwie nawet napisałem („Utwór muzyczny jako środek dydaktyczny na lekcji języka polskiego” i „Wybór i przegląd motywów przewodnich prozy Jerzego Pilcha”). Ponadto interesują się koszykówką, żużlem i doskonale odnajduję się w literackim świecie Jerzego Pilcha.

Autorem logotypu jest Daniel Tworski – właściciel marki Gouda Works.

Materiałów niezamówionych (płyt, tekstów, zdjęć, dokumentów itp.) nie zwracam. Zastrzegam sobie również prawo do skracania i adiustacji nadesłanych tekstów oraz listów.


Moją misją jest dotarcie do największej liczby odbiorców muzyki wszelakich gatunków. Zrealizowanie tego celu jest możliwe tylko przy Waszej pomocy. Dlatego kieruję apel do wszystkich ludzi związanych z muzyką: zespołów, menedżerów, firm fonograficznych, debiutantów i muzyków doświadczonych – przesyłajcie swoją muzykę (wyłącznie w formacie fizycznym; adres pocztowy podam po skontaktowaniu się drogą mailową), dzielcie się informacjami o nowych projektach, teledyskach, singlach itd. Jestem otwarty na współpracę, aczkolwiek zastrzegam sobie możliwość nieodpisywania na wiadomości zawierające treść mnie nieinteresującą i niepublikowania ich na blogu.

My mission is to reach to the largest number of customers all kinds of music genres. Achieving this goal is possible only with your help. Therefore, I appeal to all people associated with music: bands, managers, labels, newcomers and experienced musicians – send your music (only physical records; I will provide a mailing address after e-mail contact) physical records; form, share information about new projects, music videos, singles, etc. I’m open to cooperation.


AxunArts i Mateusz Kołodziej nie rości sobie żadnych praw do muzyki, która jest publikowana na łamach blogu AxunArts. Wszystkie utwory zostały umieszczone tu jedynie do celów promocyjnych. Proszę o wsparcie artystów i kupowanie ich singli oraz płyt. Proszę również o usunięcie pobranych plików muzycznych po dwudziestu czterech godzinach. Jeśli artyści, których utwory zostały tutaj opublikowane, zechcą, by usunąć ich materiały z tego blogu, proszę o kontakt mailowy: axunarts@gmail.com. Dziękuję.

AxunArts and his owner Mateusz Kołodziej does not claim any ownership of the music that is displayed on this blog. The songs was posted for promotional purposes only. Please, support artists and buy their singles and albums. Also, please remove downloaded music after 24 hours. If the original artists want to remove any of their materials, please let me know (my mail: axunarts(at)gmail.com). Thank you.