Info/Kontakt

Kontakt:
W każdej sprawie proszę pisać na axunarts@gmail.com (po zamknięciu strony zaglądam raz na rok) lub mateuszkolodziej1987@gmail.com (tutaj bywam częściej).

* * * * *

AxunArts 2005-2021
Blog AxunArts powstał 27 sierpnia 2005 roku jako dodatek do forum muzycznego funkcjonującego krótko pod tą samą nazwą. Jego założycielem i głównym autorem był Mateusz Kołodziej, który przez ponad piętnaście lat działalności publikował na nim recenzje płyt (+/-1000 tekstów), rozmowy z muzykami (+70), relacje z koncertów (+300), do tego wyselekcjonowane informacje dotyczące wydarzeń muzycznych (przede wszystkim z rodzinnego Tarnowa), newsy na temat premierowych singli, teledysków i zapowiedzi płytowych. Na łamach strony znajdują się również teksty autorstwa ponad dwudziestu osób, które w większym lub mniejszym stopniu współpracowały z tym tytułem.

Do kwietnia 2021 roku, czyli czasowego zawieszenia działalności, AxunArts objęło patronatem: +100 płyt (wydanych w formie fizycznej i/lub digitalu), +200 koncertów, tras koncertowych, imprez klubowych, a także szereg innych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, takich jak warsztaty muzyczne i wernisaże.

Od początku funkcjonowania projektu jego mottem był fragment zaczerpnięty z wiersza Tadeusza Różewicza pt. „Zła muzyka”:

(…) producenci złej
muzyki
winni być
kastrowani
pozbawieni uszu
będą śpiewali
cienko w piekle
(…)

Blog został zamknięty w sierpniu 2021 roku po szesnastu latach aktywnej obecności w sieci.


* * * * *

(foto: archiwum prywatne)

Kim jestem?
Nazywam się Mateusz Kołodziej. Jestem założycielem projektu AxunArts i chyba najbardziej wytrwałym muzycznym blogerem w Polsce (tak przynajmniej mówili o mnie inni). Słucham muzyki w ilościach (prawie) hurtowych. Do 2021 roku dzieliłem się swoimi spostrzeżeniami na jej temat (przede wszystkim na łamach tej strony). Nigdy nie pretendowałem do miana wyroczni i nie rościłem sobie prawa do niepodważalnego zdania. Urodziłem się i mieszkam w Tarnowie, gdzie aktualnie w szkole średniej uczę języka polskiego (ponoć jestem w tym dobry). W 2018 roku zostałem nawet laureatem plebiscytu „Nauczyciel na medal 2018” organizowanego przez grupę wydawniczą Polska Press pod patronatem rektora Uniwersytetu Pedagogicznego (1. miejsce w Tarnowie, 6. miejsce w Małopolsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych). W wolnych chwilach czytam dużo książek, a trzy udało mi się napisać („Utwór muzyczny jako środek dydaktyczny na lekcji języka polskiego”, „Wybór i przegląd motywów przewodnich prozy Jerzego Pilcha”, „Edukacja polonistyczna osób dorosłych”). W czerwcu 2022 roku prezydent miasta Tarnowa nagrodził mnie Dukatem Tarnowskim za upowszechnianie i promocję kultury. Od maja 2022 roku moje teksty można czytać na portalu ŚląskaOpinia.pl. Ponadto interesują się koszykówką i żużlem.

* * * * *

Autorem logotypu jest Daniel Tworski – właściciel marki Gouda Works.

Materiałów niezamówionych (płyt, tekstów, zdjęć, dokumentów itp.) nie zwracam. Zastrzegam sobie również prawo do skracania i adiustacji nadesłanych tekstów oraz listów.


Moją misją jest dotarcie do największej liczby odbiorców muzyki wszelakich gatunków. Zrealizowanie tego celu jest możliwe tylko przy Waszej pomocy. Dlatego kieruję apel do wszystkich ludzi związanych z muzyką: zespołów, menedżerów, firm fonograficznych, debiutantów i muzyków doświadczonych – przesyłajcie swoją muzykę (wyłącznie w formacie fizycznym; adres pocztowy podam po skontaktowaniu się drogą mailową), dzielcie się informacjami o nowych projektach, teledyskach, singlach itd. Jestem otwarty na współpracę, aczkolwiek zastrzegam sobie możliwość nieodpisywania na wiadomości zawierające treść mnie nieinteresującą i niepublikowania ich na blogu.

My mission is to reach to the largest number of customers all kinds of music genres. Achieving this goal is possible only with your help. Therefore, I appeal to all people associated with music: bands, managers, labels, newcomers and experienced musicians – send your music (only physical records; I will provide a mailing address after e-mail contact) physical records; form, share information about new projects, music videos, singles, etc. I’m open to cooperation.


AxunArts i Mateusz Kołodziej nie rości sobie żadnych praw do muzyki, która jest publikowana na łamach blogu AxunArts. Wszystkie utwory zostały umieszczone tu jedynie do celów promocyjnych. Proszę o wsparcie artystów i kupowanie ich singli oraz płyt. Proszę również o usunięcie pobranych plików muzycznych po dwudziestu czterech godzinach. Jeśli artyści, których utwory zostały tutaj opublikowane, zechcą, by usunąć ich materiały z tego blogu, proszę o kontakt mailowy: axunarts@gmail.com. Dziękuję.

AxunArts and his owner Mateusz Kołodziej does not claim any ownership of the music that is displayed on this blog. The songs was posted for promotional purposes only. Please, support artists and buy their singles and albums. Also, please remove downloaded music after 24 hours. If the original artists want to remove any of their materials, please let me know (my mail: axunarts(at)gmail.com). Thank you.