[Śląska Opinia] Podsumowanie 2022 roku: książki

Na łamach portalu Śląska Opinia pojawiło się przygotowane przeze mnie czytelnicze zestawienie 2022 roku. Wszystko w ramach podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy.

Nie wiem jak w waszym przypadku, ale moje nie tyle plany, co przewidywania w stosunku do kulturalnego 2022 roku, zwyczajnie się nie sprawdziły. I nie chodzi o brak ciekawych wydarzeń lub premier w skali lokalnej, krajowej czy globalnej, ale o moje życie. Spodziewałem się, że w pierwszym w pełni wolnym od obostrzeń sezonie, będę trochę jak zombie poszukujące mniej lub bardziej zaawansowanej rozrywki intelektualnej. Tymczasem ta post-pandemiczna rzeczywistość na płaszczyźnie przyzwyczajeń przeobraziła się chyba w zaawansowane lenistwo, ponieważ z oferty proponowanej przez miejscowe instytucje kultury, na przestrzeni minionych dwunastu miesięcy wybrałem tylko sześć koncertów, pięć wystaw, jeden wykład i spotkanie autorskie. Najgorsze (sic!) w tym wszystkim jest to, że właściwie niczego nie żałuję, ponieważ w zamian wybierałem inne, równie istotne dla mnie rzeczy, jak na przykład czytanie książek, o których dzisiaj kilka zdań.

Dalszy ciąg tekstu dostępny na portalu Śląska Opinia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.