Dukat Tarnowski w moich rękach

Muszę zaktualizować CV o nagrodę otrzymaną z rąk prezydenta Tarnowa.

fot. Artur Gawle / tarnow.ikc.pl

Piątek 24 czerwca był bardzo sympatycznym dniem. Raz, zakończył się kolejny rok szkolny. Zwykle nie cieszę się z tego powodu, ale ten właśnie zakończony był wyjątkowo trudny z wielu względów, dlatego naprawdę – chyba podobnie jak wielu uczniów – od jakiegoś czasu odliczałem kolejne dni do rozpoczęcia wakacji. Po drugie, w moim rodzinnym Tarnowie odbyła się gala wręczenia Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury oraz stypendiów artystycznych. W trakcie uroczystości z rąk prezydenta Miasta Tarnowa pan Romana Ciepieli, jego zastępczyni pani Agnieszki Kawy i przewodniczącego Rady Miejskiej pana Jakuba Kwaśnego odebrałem wyróżnienie w postaci Dukata Tarnowskiego za upowszechnianie i promocję kultury. To swego rodzaju wyróżnienie za całokształt pracy, jaką przez szesnaście lat wiele i wielu z Was miało okazję niemal codziennie dostrzegać na blogu axunarts.pl. Blogu, który z lokalnego dość niespodziewanie przerodził się w medium o zasięgu ogólnopolskim, co początkowo trochę mnie przeraziło, ale jednocześnie zwiększyło perspektywę działań.

Powtórzę w tym poście to, co powiedziałem w piątek ze sceny Amfiteatru Letniego. Za każdym nagrodzonym stoją osoby, które kiedyś dały mu szansę. Nie oszukujmy się, tak samo było też w moim przypadku. Słowa podziękowania należą się panu Tomaszowi Kapturkiewiczowi – dyrektorowi Tarnowskiego Centrum Kultury, pani Ewie Łączyńskiej-Widz – dyrektorce tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych, a także Arturowi Janusowi i Sebastianowi Szafarzowi, czyli koncertowej ekipie z TCK-u. To oni kilkanaście lat temu dali szansę młodemu człowiekowi, którego głowa przepełniona była pasją i chęcią uczenia się od lepszych.

W rozmowie ze znajomymi żartowałem, że to nagroda na „blogową emeryturę”. I jest w tym trochę prawdy – strona funkcjonuje tylko w formie archiwum, a ja dzisiaj skupiam się na pracy z młodzieżą, co sprawia mi naprawdę ogromną frajdę (nawet jeśli zarabiam znacznie mniej niż te słynne w ostatnim czasie jedenaście tysięcy). Pamiętajcie: interdyscyplinarna, poszerzająca horyzonty edukacja bez podziałów politycznych jest bardzo ważna. Dajmy młodym szansę!

Z tego miejsca jeszcze raz dziękuję tym, którzy zdecydowali o przyznaniu wspomnianej nagrody, a także serdecznie gratuluję pozostałym wyróżnionym. W szczególności ciepłe słowa kieruję do stypendystki Ewy Judasz-Jakubiak (czekam na teledysk i nieustanie kibicuję) oraz Roberta Wypaska, który zgarnął nagrodę Nadzieja Roku (czy będzie dużym nadużyciem, jeśli wspomnę, że o młodym saksofoniście bardzo pozytywnie wyrażałem się już w 2015 roku?).

Więcej o wyróżnionych Nagrodami Miasta Tarnowa w 2022 roku można przeczytać tutaj. Informacją o nagrodzie przeczytać można również na łamach strony internetowej Akademii Nauk Stosowanych, dawnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, której jestem absolwentem.

zdjęcie w nagłówku: źródło

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.