Wesprzyj wydanie płyty zespołu Franciszek Pospieszalski Sextet

W internecie trwa właśnie akcja crowdfundingowa.

(foto: Maciej Moskwa, facebook.com/FP6te, materiały prasowe)

Grupa Franciszek Pospieszalski Sextet pragnie wydać drugi studyjny album. W tym celu zorganizowana została akcja crowdfundingowa, której celem jest zebranie funduszy na szereg istotnych kwestii, takich jak wynajem studia nagraniowego oraz usług realizatora, kwartetu smyczkowego i stroiciela fortepianu, miks i mastering gotowego już materiału, tłoczenie płyt, pokrycie kosztów pracy grafika, opłata ZAiKS… czyli to, z czym stykają się wszyscy muzycy pragnący pochwalić się swoją twórczością w formie fizycznej.

Oczywiście decyzja o wsparciu takiego przedsięwzięcia nigdy nie jest łatwa i może wiązać się na przykład z brakiem znajomości repertuaru danego wykonawcy. Pamiętać jednak trzeba, że zespół, której liderem jest młody kontrabasista, kilka lat temu zaprezentował już debiutancki krążek. Płyta spotkała się z pozytywnymi reakcjami zarówno ze strony krytyków, jak i słuchaczy. Fakt ten powinien stanowić jednoznaczny dowód na to, że inwestycja pieniędzy w ten projekt nie będzie błędem.

Materiał zebrany na albumie „1st Level” był przetarciem szlaku i zapoczątkował wzmożoną falę polskich projektów zainteresowanych kooperacją z duńską sceną jazzową oraz zespołów złożonych z polskich muzyków, którzy mieli do czynienia z duńskimi uczelniami muzycznymi. Teraz przyszedł czas na podjęcie kolejnych kroków. – Mamy nadzieję, że osoby, którym pierwszy album przypadł do gustu, będą chciały otrzymać kolejny rozdział muzycznych poszukiwań ekipy muzyków, którzy kilka lat temu wyjechali do Danii na studia w Rhythmic Music Conservatory – mówi Pospieszalski, zachęcając jednocześnie do wsparcia zbiórki.

Warto dodać, że każdy, kto zdecyduje się wpłacić na konto zbiórki minimum czterdzieści pięć złotych, dokona tak zwanego preorderu płyty. Po więcej szczegółów odsyłam tutaj. W momencie publikacji tego tekstu do końca akcji pozostały czterdzieści cztery dni. (MAK, materiały prasowe)

*** *** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Instagramie i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.