Historie nietypowych tras koncertowych. Książka Bartka Borowicza już w przedsprzedaży

Premiera książki jeszcze w tym roku.

Bartek Borowicz z pierwszym egzemplarzem swojej książki (foto: facebook.com/borowkamusic)

„Borówka Music – 15 lat w trasie koncertowej” to tytuł książki Bartka Borowicza będącej zbiorem wspomnień z tras koncertowych, anegdot i felietonów o tematyce muzycznej. Jak zaznacza sam autor, tytułem tym będzie chciał pokazać od kuchni i z przymrużeniem oka to, jak wygląda życie w trasie koncertowej, szczególnie w sytuacji, kiedy pracuje się z nieznanymi zespołami i jeździ z nimi po całej Polsce, a nawet Europie. W minionym tygodniu Borowicz odebrał z drukarni pierwszy egzemplarz książki. – To uczucie, jakbym w rękach miał swoje dziecko – powiedział.

„Borówka”, bo pod takim pseudonimem znają go wszyscy w branży, pracował jako dziennikarz w wielu redakcjach. Publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce” i „Teraz Rocku”. Miał swoje programy w TVP3, Esce Rock oraz Radiofonii. Rzucił to wszystko, aby organizować koncerty. Nie skupił się jednak na wielkich imprezach. Jego domeną stały się małe, kameralne wydarzenia – czasami dla trzydziestu, innym razem dla stu osób. Przez piętnaście lat jego firma Borówka Music zorganizowała ponad cztery tysiące takich koncertów na terenie Polski i dwudziestu innych krajów od Mołdawii po Islandię. – On lubi małe, bo małe jest piękne – tak twierdzą ci, którzy znają go lepiej, dlatego nie dość, że organizuje małe koncerty, to robi je też w małych miejscowościach, a nawet wioskach. Muzyczne spotkania odbywają się więc w nietypowych miejscach: mieszkaniach (tych przygotował ponad dwieście), więzieniach, szpitalach oraz na dachach budynków. Niemal z każdym łączy się pewna historia. Teraz część z nich zostanie ujawniona na łamach książki.

W powstaniu „15 lat w trasie koncertowej” pomógł koronawirus. Obostrzenia i odgórne decyzje o zawieszeniu działalności klubów muzycznych i domów kultury na terenie całego kraju spowodowały, że Borowicz zmuszony został do odwołania ponad stu zaplanowanych wcześniej wydarzeń (do końca listopada doliczył się ich dokładnie stu osiemdziesięciu). – W wolnym czasie wymuszonym epidemią postanowiłem zrobić to, do czego wiele osób mnie namawiało, a na co nigdy nie miałem czasu. Spisz te swoje trasowe historie, mówili znajomi i nieznajomi. Postanowiłem spróbować.

Premiera książki zaplanowana została na 20 grudnia. Tytuł dostępny jest bezpośrednio u wydawcy, czyli samego autora. Zamówień dokonywać można pisząc na maila borowka.music@gmail.com, w treści podając adres do wysyłki. Koszt (łącznie z przesyłką) to 60 złotych za jeden egzemplarz. Druk i wydanie książki było możliwe dzięki udanej akcji crowdfundingowej, w ramach której istniała m.in. możliwość wsparcia i automatycznego zamówienia książki. (MAK)

*** *** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Instagramie i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.