Muzyczny zwiastun nowej płyty zespołu Noże

Do utworu zespół dołączył też manifest.

Zespół Noże (foto: Sandra Sýgur, facebook.com/nozenozenoze)

Autorzy jednej z najlepszych polskich płyt 2019 roku, zespół Noże zaprezentował nowy singiel. Piosenka zatytułowana „Higiena/Dieta” zwiastuje drugi studyjny materiał grupy. Utwór jest bezpośrednim stanowiskiem artystów wobec nadchodzących kryzysów społecznych i katastrofy klimatycznej, a jego premiera połączona została z publikacją manifestu. Z treścią przesłania można zapoznać się poniżej.

W środkach masowego przekazu nie ma miejsca dla innego życia, niż to wtłoczone w system utowarowienia i wyzysku. Garść sentymentów i szkolenie z konsumpcji to nie jest kultura, tylko forma zniewolenia.
Marnowaliśmy swoje zdolności i siły na system, który nie bierze nas pod uwagę.
Gdy na biegunach stopnieją lodowce, znacznie szybciej niż w jeszcze niedawnych scenariuszach, a oceany przekroczą dawne linie brzegowe, świat oparty na eksploatacji zasobów osiągnie swój moment kryzysowy.
Co uda się uratować z tej nierównej gry? Chwile błysku, poczucie zrozumienia w oczach drugiej osoby? Ignorancja władzy idzie o krok przed wielkim krachem.
Jeśli istnieje perspektywa zmiany, nadzieja w tym wszystkim – musi istnieć ona poza dotychczas nagradzanym w ramach systemu modelami życia.
W szczelinach świata.
W otwarciu na spotkanie.
W mierzeniu wartości społeczeństw tym, jak traktują ono słabszych i mniejszości, a nie w zbiorowym śnieniu i wyparciu.

Zespół Noże to laureat Trójkowej Szczoty za Debiut Roku 2019 oraz Jarocińskich Rytmów Młodych. Formacja spotkała się z pozytywnym przyjęciem, występując jako support przed takimi gwiazdami jak The Jesus and Mary Chain, The Underground Youth oraz Muchy. W ubiegłym roku związała się z wytwórnią Fonobo Label i wydał debiutancką płytę zatytułowaną „Gniew”, która zebrała dobre oceny zarówno u słuchaczy, jak i recenzentów. (MAK, materiały prasowe)

*** *** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Instagramie i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.