Zapowiadam książkę „Przemilczane”. Wywiad dla portalu Tarnów IKC

Jak zaczynać promocję nowej książki? Najlepiej jeszcze przed jej premierą. Sprawdźcie, co mam do powiedzenia o moim kolejnym „dziecku”.

O tym, że nad czymś pracuję, nieśmiało wspomniałem jakiś czas temu na łamach Facebooka. Nie zdradzałem jednak konkretów. Dzisiaj mogę już to zrobić, ponieważ materiał został oddany do korekty, więc klamka zapadła. Jeszcze w tym półroczu będziecie mogli przeczytać „PRZEMILCZANE” – książkę o ośmiu Polkach, które pomimo tego, że znalazły się w różnych punktach historii, mają ze sobą więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać. Ze względu na płeć ich talent był tłamszony, a pozycja społeczna sprowadzana została do ról córki, żony, matki.

„PRZEMILCZANE” będzie książką o kobietach, które potrafiły zaskarbić sobie przychylność najznamienitszych rodów szlacheckich dawnej Polski; umiały uzyskać rozwód kościelny w czasach, kiedy było to właściwie niemożliwe; swoje życie wedle woli rodziców poświęciły dla wyższej idei; walczyły o swoje prawdziwe męskie „ja”; odrzuciły polską kulturę z pobudek antysemickich lub bez wpływu osób z zewnątrz zdecydowały się wybrać właśnie ją.

„PRZEMILCZANE” będzie pozycją o tym, że o wielu wartościowych i ciekawych twórczyniach milczy się w polskiej szkole, odbierając kolejnym pokoleniom szansę na poznanie innej, ciekawej poetyckiej oraz historycznej narracji bez decydującego męskiego pierwiastka.

Jesteście ciekawi nazwisk? Zapraszam na portal Tarnów IKC, gdzie ukazała się rozmowa ze mną, w której wszystko wyjaśniam. Portal Tarnów IKC jest lokalnym patronem książki „PRZEMILCZANE”, za co serdecznie dziękuję!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.