„Z każdej sytuacji można się podnieść”. Kwadrans z… Julią Sibielak

Zapraszam na kolejny odcinek cyklu Kwadrans z…

Julia Sibielak – wokalistka, laureatka drugiego miejsca festiwalu Carpathia w 2020 roku. Debiutowała singlem „Undiscovered”. W tym roku ukazała się jej druga piosenka – „Unreal” – będąca wynikiem współpracy z Mateuszem Krautwurstem i grupą Atom String Quartet.

*** *** *** *** ***

1. Zajmuję się muzyką, ponieważ daje mi ona możliwość wyrażania siebie.

2. W procesie twórczym najbardziej inspiruje mnie wszystko! Nie ma sytuacji, która nie wpłynęłaby na mnie i mnie nie ukształtowała.

3. … a najbardziej przeszkadza zgiełk i hałas.

4. Płyta, jaka w ostatnim czasie zrobiła na mnie największe wrażenie, to „The Bastards” Palaye Royale. Nie trzeba tu dużo mówić… lepiej wysłuchać! Definitywnie jest to zespół, którego brzmienia nie da się zapomnieć.

5. Książka, jaka w ostatnim czasie zrobiła na mnie największe wrażenie, to „Sztuka życia według stoików” – moje odkrycie z dzieciństwa, które towarzyszy mi na co dzień.

6. Film, jaki w ostatnim czasie zrobił na mnie największe wrażenie, to „W pogoni za szczęściem”. Film ukazuje, jak ważny w życiu jest cel, do którego podążamy. Jeśli wiesz, czego pragniesz w życiu, to zrobisz wszystko, aby to spełnić. Ten film otworzył mi oczy na niektóre sytuacje.

7. Starsi i doświadczeni twórcy i ich wizja sztuki to dla mnie zawsze inspiracja, jednak to, co tworzę, jest dziełem moich własnych odczuć.

8. Gdybym przez jeden dzień mogła być wybraną postacią filmową, mój wybór padłby na Lydię Deetz z filmu „Beetlejuice”. Widzę, że jesteśmy do siebie bardzo podobne, chciałabym kiedyś przeżyć to co ona.

9. Utwór muzyczny idealny na początek piątkowego wieczoru to „Why Is It So Hard” Charlesa Bradleya i Menahan Street Bandu.

10. Utwór muzyczny idealny na początek leniwej niedzieli to „Chamber Of Reflection” Maca DeMarco.

11. Najbardziej w moim zawodzie irytuje mnie bezgraniczna rywalizacja… wygrana za wszelką cenę.

12. Mając jednorazową możliwość zmiany czegokolwiek na świecie, zmieniłabym nastawienie ludzi do siebie… Więcej miłości i szacunku.

13. Za swój największy sukces uznaję poznanie ludzi, dzięki którym robię to, co robię. Poznanie Edyty Rusak i Mateusza Krautwursta, dzięki którym zaczęłam realizować się w kierunku, jaki sobie wyznaczyłam.

14. Za swoją największa porażkę uznaję… Nie uważam, że poniosłam kiedykolwiek porażkę. Należy pamiętać, że z każdej sytuacji można się podnieść jak w filmie „W pogoni za szczęściem”.

15. „Żadna praca nie hańbi”, ale wolałabym nie pracować jako pracownik hospicjum. Będąc osobą wrażliwą na cierpienie innych, byłoby mi trudno oddzielić pracę od życia prywatnego.

Kwadrans z… to cykl krótkich wywiadów w formie kwestionariusza osobowego zawierającego piętnaście pytań. Zapoznanie się z odpowiedziami nie powinno zająć czytelnikowi dłużej niż rzeczony kwadrans. W rolę przepytywanych wcielają się osoby związane mniej lub bardziej bezpośrednio z szeroko pojętą sztuką – muzycy, fotografowie, artyści plastycy, ale też dziennikarze, blogerzy i promotorzy.

*** *** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Instagramie i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.