Projekt Voice Office z singlem „Hipokryzja”

Posłuchaj efektu pracy podopiecznych szkoły Mateusza Krautwursta.

foto: materiały prasowe

Do sieci trafił właśnie nowy utwór będący dowodem na to, że utalentowani ludzi znajdują zwykle wspólny język. Piosenka „Hipokryzja” to skrzyżowanie pasji i umiejętności Karoliny Kalety, Zuzy Jurkiewicz, Weroniki Kuczun, Klaudii Urbanek, Łukasza Szostka i Rafała Makarowa – podopiecznych szkoły wokalnej Voice Office, którzy debiutują tym samym w „dorosłym” muzycznym świecie.

Chociaż tekst piosenki jednoznacznie może kojarzyć się z czasami pandemicznymi, sam utworu powstał zanim głośno zaczęto mówić o wirusie. Pokazuje to dobitnie, że pewne przemyślenia zawarte w „Hipokryzji” są na tyle uniwersalne, że w dość prosty sposób docierają do ludzi bez względu na sytuację. Żyjąc w świecie pełnym informacji o epidemii oraz zakazach, nakazach i obostrzeniach z nią związanych, zapominamy o sprawach równie istotnych, ale nie tak medialnych. Pandemia pozwala jednak spojrzeć na wszystko również z innej perspektywy, dając możliwość docenienia rzeczy, których być może nie dostrzegaliśmy wcześniej.

– Ciekawe jest to, że pracę twórczą skończyliśmy zdalnie podczas pierwszego lockdownu. Chociaż los pokrzyżował nam kilkukrotnie plany, nie poddaliśmy się i w końcu z dumą zapraszam na premierę singla i teledysku – mówi producent projektu Mateusz Krautwurst. Jak wspomina muzyk, przedsięwzięcie wsparte zostało przez znanych instrumentalistów: basistę Piotr Żaczka i perkusistę Tomasza Mądzielewskiego. – Wszystko to działo się w czasie, kiedy nie mogliśmy koncertować i nawet spotykać się w studiu. Piotr Kosterkiewicz i Dawid Surowy pomogli nam latem, kiedy można było legalnie działać, zapewniając wspaniały klip – zaznacza pomysłodawca akcji.

Teledysk, który ma swoją premierę równocześnie z singlem, obejrzeć można poniżej. Przy jego realizacji zastosowana została najnowsza technologia, dzięki czemu ruchomy obrazek dostępny jest również w jakości 4K.

Ten sposób promocji młodych talentów oraz samej szkoły jest częścią większego planu. – To z pewnością nowe oblicze muzycznego środowiska, gdzie nie tak ważne jest być osamotnionym na froncie i w strumieniu spotlightu, a wspólne muzykowanie daje najbardziej oryginalne rezultaty. Debiutanci z Voice Office dają też dobrą lekcję, że nie wolno dać się marazmowi – trzeba tworzyć, trzeba współpracować, bo ten nieciekawy dla artystów czas jeszcze się nie kończy – podkreśla Krautwurst.

Utworu „Hipokryzja” można posłuchać w najpopularniejszych serwisach streamingowych. (MAK, materiały prasowe)

*** *** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Instagramie i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.