Nagrody dla osób wspierających tarnowską kulturę

Kandydatów zgłaszać można jeszcze tylko przez kilka dni.

(foto: pixels.com)

Wzorem lat ubiegłych miasto Tarnów wręczy nagrody lokalnym artystom oraz doceni tych, którzy upowszechniają kulturę. Dodatkowo, honorowy laur otrzymają osoby lub instytucje w kategorii Mecenas Kultury Tarnowa. Przyznana zostanie także statuetka w uznaniu wybitnych zasług i osiągnięć za całokształt pracy. Ważną nagrodą będzie również Nadzieja Roku – dla uzdolnionego młodego twórcy.

W 2020 roku kolejny raz przyznane zostaną także stypendia artystyczne, będące wsparciem dla osób twórczych, których energię i pomysły warto wykorzystać dla rozwoju kultury Tarnowa. Stypendia w wysokości pięciu tysięcy złotych pozwalają często zrealizować artystyczne projekty najbardziej obiecującym i oryginalnym mieszkańcom miasta. Stypendia będą przyznawane w dziedzinach literatury, sztuk wizualnych, muzyki, tańca, teatru i filmu.

Kandydatów do nagród w dziedzinie kultury można zgłaszać do 15 kwietnia poprzez wypełnienie karty i wysłanie jej na adres w.kultury@umt.tarnow.pl. Wnioski o stypendium należy składać w terminie do 15 maja w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Tarnowa (Rynek 7). Więcej informacji oraz wnioski pobrać można na stronie kultura.tarnow.pl. (MAK, materiały prasowe)

*** *** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Instagramie i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.