Poniedziałki Jazzowe w chorzowskim Browarze Przystań

Browar Przystań w Parku Śląskim w Chorzowie rozpoczyna nowy cykl koncertów na żywo.

Raczkowski/Kostka Duo – jedna z gwiazd cyklu Poniedziałki Jazzowe

Koncert w poniedziałek? A dlaczego nie! Kto powiedział, że musi być inaczej? W lutym pomysł ten przetestują właściciele oraz klienci chorzowskiego Browaru Przystań. Poniedziałki Jazzowe to jednocześnie powrót do tradycji tego miejsca, czyli grania na żywo.

Kolejne wydarzenia w ramach cyklu zaplanowano na 10, 17 i 24 lutego.

Gwiazdą pierwszego koncertu będzie zespół Jarek Bothur Trio. Grupę tworzy trójka dojrzałych muzyków: perkusista Krzysztof Dziedzic, basista Michał Jaros i liderujący saksofonista. Każdy z nich to wyjątkowy charakter i barwna postać krajowej sceny jazzowej. W twórczości projektu, opierającej się na kompozycyjnym talencie Bothura, dominują brzmienia inspirowane muzyką grunge i hip-hop z lat dziewięćdziesiątych, dla których jazz jest tylko fundamentem i spoiwem.

Siedemnastego lutego na scenie Browaru Przystań pojawi się Raczkowski/Kostka Duo. Zgoła odmienna propozycja, gdzie dominującą rolę stanowią minimalistyczne dźwięki inspirowane współczesnym akustycznym jazzem, elementami muzyki nowej, manierami zaczerpniętymi z folkloru i improwizacją, która często przejmuje kontrolę nad tymi muzycznymi aktami.

Na finał lutowego cyklu zaprezentuje się projekt Kotowicz/Grygo Duo. Jak wspominają sami artyści, początki ich muzycznej znajomości sięgają czasów gimnazjalnych, kiedy to w Szkole Muzycznej im. Wojciecha Lutosławskiego w Białymstoku stawiali pierwsze kroki w muzyce improwizowanej. To wtedy zaczęli poznawać pierwsze akordy jazzowe, wymieniać się skalami i nowymi odkryciami. Wspólnie rozwijana pasja doprowadziła ich do Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, na której studiowali na wydziale muzyki jazzowej. W repertuarze zespołu można usłyszeć całą gamę gatunków muzyki rozrywkowej, między innymi: kompozycje własne, standardy jazzowe i utwory z muzyki popularnej. W założeniu koncertowym muzycy starają się przybliżyć słuchaczom namiastkę historii jazzu oraz jego wiele odcieni.

Koncerty w ramach Poniedziałków Jazzowych rozpoczynać będą się o godzinie 18.30. Bilety na wydarzenia w cenie 35 złotych można rezerwować telefonicznie (32 723 24 10) lub mailowo (info@browar-przystan.pl), a także nabyć na miejscu. (MAK, materiały prasowe; zdjęcie w nagłówku: Jarek Bothur Trio, fot. materiały prasowe)

Poniedziałki Jazzowe
Browar Przystań w Parku Śląskim (aleja Klonowa 4, Chorzów)
10 lutego 2020 r. – Jarek Bothur Trio
17 lutego 2020 r. – Raczkowski/Kostka Duo
24 lutego 2020 r. – Kotowicz/Grygo Duo
Start: godz. 18.30
Bilety: 35 złotych (rezerwacja telefoniczna: 32 723 24 10, mailowa: info@browar-przystan.pl)

*** *** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Instagramie i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.