Warsztaty muzyczne dla dorosłych w Jastarni. Zapisz się już dzisiaj!

Wśród wykładowców prowadzących kurs znaleźli się czołowi polscy jazzmani, m.in. Zbigniew Jakubek i Marek Napiórkowski.

Marek Napiórkowski będzie jednym z wykładowców październikowych warsztatów muzycznych dla dorosłych w Jastarni (foto: Michał Andrysiak, facebook.com/napiormusic)

Zwykle, organizując warsztaty muzyczne, myśli się o najmłodszych, pokładając nadzieję, że edukacja zdobyta w młodym wieku zaprocentuje w bliższej lub dalszej przyszłości. I bardzo dobrze, tylko obierając taki kierunek, zapomina się często o osobach, które dziećmi już nie są, ale chciałyby poszerzać swoje kompetencje także poprzez udział w tego typu spotkaniach. Na szczęście rynek edukacyjny cały czas się zmienia i nie wyklucza osób, które ukończyły osiemnasty rok życia. Tak jest w przypadku warsztatów muzycznych dla dorosłych, które tej jesieni odbędą się w Jastarni.

Warsztaty muzyczne dla dorosłych, których termin przypada na 13-20 października, przeznaczone są dla tych, którzy grają lub grali na instrumentach i przede wszystkim są miłośnikami muzyki. Wedle idei, jaka przyświeca organizatorom, potencjalny uczestnik nie musi znać nut ani mieć ukończonej szkoły muzycznej. Liczy się pasja i chęć do grania.

W trakcie siedmiodniowego kursu uczestnikom w doskonaleniu umiejętności oraz pogłębianiu wiedzy pomoże znakomita kadra. Dyrektorem październikowej edycji warsztatów będzie pianista Zbigniew Jakubek – wykładowca akademicki, ale przede wszystkim aktywny muzyk posiadający wiedzę i niezbędne doświadczenie, aby takimi warsztatami pokierować. W gronie pedagogicznym znaleźli się również inni cenieni polscy instrumentaliści jazzowi: Marek Napiórkowski (gitara), Cezary Konrad (perkusja), Michał Grott (gitara basowa) oraz wokalistka Patrycja Gola.

W ramach warsztatów, oprócz sesji z wykładowcami, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym o finansach z Pawłem Zakrzewskim – właścicielem marki Stoksoft (15 października), spotkaniu z prawnikami ZAiKS-u, którego tematem będzie prawo autorskie (16 października) oraz szkoleniu pod nazwą Degustacja Créme de la créme, podczas którego zdobyć będzie można wiedzę na temat różnych alkoholi i poznać techniki ich prawidłowej degustacji (17 października). Na finał warsztatów zaplanowano wspólny koncert, w trakcie którego na scenie staną obok siebie uczniowie i nauczyciele.

Plakat promujący warsztaty (foto: materiały prasowe)

Październikowa edycja warsztatów odbędzie się w Domu Zdrojowym w Jastarni. O zapisach, kosztach oraz warunkach uczestnictwa przeczytać można na stronie eyevisiongroup.com/warsztatymuzyczne.

Jak zaznaczają organizatorzy, pomimo tego, że wykładowcy jesiennego kursu związani są ze sceną jazzową, warsztaty muzyczne nie będą przeznaczone stricte dla instrumentalistów związanych z tym gatunkiem. Już dzisiaj planowane są bowiem kolejne edycje, w ramach których kadrę stanowić będą muzycy reprezentujący inne style. Same warsztaty dla dorosłych odbywać mają się kilka razy w roku (m.in. w listopadzie oraz wiosną – w marcu i kwietniu). AxunArts objął inicjatywę tę patronatem medialnym. (MAK, materiały prasowe)

*** *** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Instagramie i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.