Sierpień w Tarnowie ponownie pod znakiem bluesa

Poznaliśmy szczegóły tegorocznej edycji festiwalu Był Sobie Blues. Pierwszy koncert już w najbliższy czwartek.

Kadr z ubiegłorocznej edycji festiwalu Był Sobie Blues (foto: Natalia Ślipek)

Tarnowskie Centrum Kultury i Wojtek Klich po raz czternasty zapraszają na letnie spotkania z bluesem, czyli festiwal Był Sobie Blues. Impreza po raz drugi odbędzie się w Amfiteatrze Letnim. W tym roku animator przedsięwzięcia do udziału w festiwalu zaprosił Łukasza Wiśniewskiego & Piotra Grząślewicza, Drum Syndrome, Łukasza Jemiołę, Sosnowskiego, Hard Rockets Trio, Macieja Miecznikowskiego, Riffertone, BlackJob i Highway.

Formuła festiwalu będzie podobna, jak dotychczas, a lista tegorocznych wykonawców zasługuję na uwagę, ponieważ pojawiają się na niej artyści, którzy do Tarnowa powracają oraz tacy, którzy przed lokalną publicznością zaprezentują się pierwszy raz.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak samo i w tym roku koncerty odbywać będą się w czwartki i piątki. W trakcie kameralnych czwartkowych występów przed amfiteatralną muszlą z serii „Sam na sam z bluesem”, zagrają: duet Łukasz Wiśniewski & Piotr Grząślewski, Sosnowski oraz Riffertone. W piątki, już na dużej amfiteatralnej scenie, będzie już nieco głośniej i bardziej energetycznie. Wszystko za sprawą Drum Syndrome, Łukasza Jemioły, Hard Rockets Trio, Macieja Miecznikowskiego z zespołem Wojtka Klicha, BlackJob i Highway.

Po piątkowych koncertach animator bluesowych spotkań i Stowarzyszenie Przepraszam najwytrwalszych sympatyków bluesa zaproszą do lokalu mieszczącego się pod adresem Rynek 9 (dawne Piano) na jam sessions do białego rana.

Poniżej program XIV edycji festiwalu Był Sobie Blues.

1 sierpnia – Sam na sam z bluesem: Łukasz Wiśniewski & Piotr Grząślewicz
2 sierpnia – Drum Syndrome, Łukasz Jemioła
8 sierpnia – Sam na sam z bluesem: Sosnowski
9 sierpnia – Hard Rockets Trio, Wojciech Klich & Maciej Miecznikowski
15 sierpnia – Sam na sam z bluesem: Riffertone
16 sierpnia – BlackJob, Highway

Początek czwartkowych występów o godzinie 20. Piątkowe wydarzenia rozpoczynać będą się godzinę wcześniej. Wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny. (MAK, materiały prasowe)

*** *** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Instagramie i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.