Koniec czerwca w Tarnowie? Koncertowy!

Druga połowa czerwca niezmiennie kojarzy się z końcem lekcji w szkole, a tym samym większą ilością wolnego czasu. Instytucje kulturalne miasta Tarnowa postanowiły zadbać, aby młodzi i starsi mieszkańcy nie mieli go zbyt wiele. Wszystko dzięki bogatemu programowi imprez muzycznych.

Tomasz Organek chce Cię widzieć na koncercie z okazji Dnia Chemika (foto: Oskar Szramka, facebook.com/tomorganek)

Muzyczne emocje rozpoczną się już w najbliższy piątek, 14 czerwca, koncertem S.M.Rock. Będzie to pierwszy raz, kiedy uczniowie działającej przy Tarnowskim Centrum Kultury szkoły muzycznej pojawią się na scenie Amfiteatru Letniego. Młodzi adepci gitar, instrumentów klawiszowych, perkusji oraz wokalu, wspólnie z nauczycielami, wykonają na żywo piosenki z repertuaru takich gwiazd, jak Sary Bareilles, Bruno Marsa, Britney Spears, Mery Spolsky czy One Republic, podsumowując tym samym dobiegający końca rok szkolny.

Przestrzeń Amfiteatru będzie także gościć niedzielne wydarzenia: kolejną edycja przeglądu wokalnego dla dzieci „Tarnów ma głos” (godzina 16.) oraz koncert charytatywny dla Doroty Skrzyniarz – byłej wiceprezydent miasta oraz – i tutaj mała prywata – mojej byłej pani profesor, z którą miałem zajęcia wiedzy o społeczeństwie. W imprezie udział weźmie szereg artystów związanych z lokalną sceną muzyczną (między innymi Piotr Kita, Matylda Baczyńska, Piotr Niedojadło, zespół wokalny MONK, Uwaga na Jeże, zespół Personel oraz Studio Pawła Mazura). Podczas koncertu odbędzie się również licytacja przekazanych przedmiotów, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorej. Przy okazji zachęcam do wsparcia internetowej zbiórki zorganizowanej na portalu pomagam.pl.

Na sobotę 15 czerwca zaplanowano dwa wydarzenia: plenerowe i klubowe. Pierwszym z nich będzie Dzień Chemika – rodzinny piknik organizowany przez firmę Grupa Azoty. Na terenach zielonych przyległych do Centrum Sztuki Mościce na tarnowian czekać będzie multum atrakcji, których zwieńczeniem będą koncerty gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. W ramach imprezy wystąpią: Organek (godz. 14.00), Kamil Bednarek (godz. 16.00), Sonbird (godz. 19.00) i Daria Zawiałow (godz. 20:30).

Sympatyków niezależnego brzmienia z pogranicza hip-hopu i reggae zaciekawić powinna propozycja Stowarzyszenia Przepraszam, jaką będzie koncert promujący nowy album grupy Jahbestin. W gościnnych progach klubu znajdującego się pod adresem Rynek 9 w czerwcu wystąpią także: grupa Zenek (14.06) oraz MB Klika, Punkt Krytyczny, Stanu i Badger, Ciapski oraz TFM (Festiwal Uliczne Flow, 21.06).

Z propozycją dla rodzin z dziećmi w wieku od trzech miesięcy do sześciu lat wyszło natomiast Biuro Wystaw Artystycznych, które na sobotnie przedpołudnie przygotowało kolejną odsłonę Muzyki dla Smyka, czyli tzw. koncert gordonowski – trzydziestominutowe spotkanie, w którym bierze udział kilku muzyków śpiewających i grających. Muzyka przedstawiana na koncertach jest bardzo różnorodna – piosenki dziecięce, utwory rozrywkowe, latynoamerykańskie, trochę klasyki. Rodzice wraz z dziećmi współuczestniczą w tworzeniu koncertu, siedząc na podłodze i aktywnie biorąc udział śpiewając oraz rytmizując. Celem projektu jest propagowanie teorii uczenia się muzyki autorstwa profesora Edwina Eliasa Gordona, która pozwala profesjonalnie i efektywnie kierować edukacją muzyczną małego dziecka, by mogło twórczo posługiwać się językiem muzyki. W koncertach – o godzinie 9.30 i 11.00 – udział wezmą uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.

Grupa Voo Voo wystąpi pierwszego dnia Zdearzeń (foto: Adam Pańczuk)

W piątek 21 czerwca rozpoczynają się natomiast Zdearzenia – Święto Miasta Tarnowa. Cykl imprez potrwa do 23 czerwca i obejmie swoim zasięgiem miejskie instytucje kultury, takie jak Biuro Wystaw Artystycznych, Biblioteka Miejska i Tarnowskie Centrum Kultury. Za muzyczną część obchodów odpowiadać będzie TCK, który przygotował w tym roku dwa koncerty. Pierwszego dnia Zdearzeń na Błoniach przy ulicy Romanowicza odbędzie się plenerowe wydarzenie z udziałem Króla, Dawida Kwiatkowskiego i grupy Voo Voo. Dzień później – tym razem w Amfiteatrze Letnim – Galę Nagród Miasta Tarnowa zwieńczy występ grupy Ex Maanam z Karoliną Gibki w roli wokalistki.

Jeśli po tylu wydarzeniach ktoś wciąż będzie głodny muzycznych atrakcji, powinien zarezerwować sobie wieczór 23 czerwca. Wtedy to na deskach tarnowskie teatru odbędzie się szósty koncert Rock Montownia, podczas którego uczniowie Szkoły Gitarowej Piotra Smolenia wykonają hity z repertuaru takich gwiazd, jak Metallica, Queen, Scorpions czy Guns N’Roses.

Z kolei przedostatniego dnia czerwca w Bazylice Katedralnej odbędzie się koncert muzyki organowej Ferenca Liszta w wykonaniu Dariusza Bąkowskiego-Koisy – polskiego organisty i historyka, profesora w katedrze organów Akademii Muzycznej w Krakowie, laureata wielu konkursów krajowych oraz zagranicznych (chociażby V Międzynarodowego Konkursu Organowego im. F. Schuberta w Cremolino – 2001, III nagroda i brązowy medal). Wydarzenie będzie częścią obchodów 90. rocznicy sprowadzenia prochów generała Józefa Bema do Tarnowa. (MAK)

 • S.M. Rock
  14 czerwca 2019 r.
  Amfiteatr Letni (ul. Kopernika 2, Tarnów)
  Start: godz. 19.00
  Wstęp wolny

 • Muzyka dla Smyka
  15 czerwca 2019 r.
  BWA (ul. Słowackiego 1, Tarnów)
  Start: godz. 9.30 i 11.00
  Bilety: 20 złotych (wstęp na jeden koncert dla jednej osoby dorosłej z jednym lub kilkorgiem dzieci)
  ilość miejsc ograniczona
  rezerwacja: edukacja@bwa.tarnow.pl, 606 146 520

 • Dzień Chemika
  Organek, Bednarek, Sonbird, Daria Zawiałow
  15 czerwca 2019 r.
  tereny zielone przy Centrum Sztuki Mościce (ul. Traugutta 1, Tarnów)
  Start pierwszego koncertu: godz. 14.00
  Wstęp wolny

 • Zenek
  14 czerwca 2019 r.
  Stowarzyszenie Przepraszam (Rynek 9, Tarnów)
  Start: godz. 20.00
  Bilety: 20-30 złotych

 • Jahbestin
  15 czerwca 2019 r.
  Stowarzyszenie Przepraszam (Rynek 9, Tarnów)
  Start: godz. 19.00
  Bilety: 20 złotych

 • Tarnów ma głos – przegląd wokalny
  16 czerwca 2019 r.
  Amfiteatr Letni (ul. Kopernika 2, Tarnów)
  Start: godz. 16.00
  Wstęp wolny

 • Koncert charytatywny dla Doroty Skrzyniarz
  16 czerwca 2019 r.
  Amfiteatr Letni (ul. Kopernika 2, Tarnów)
  Start: godz. 19.00
  Wstęp wolny

 • Festiwal Uliczne Flow
  21 czerwca 2019 r.
  Stowarzyszenie Przepraszam (Rynek 9, Tarnów)
  Start: godz. 20.00
  Bilety: 10 złotych

 • Zdearzenia
  Król, Dawid Kwiatkowski, Voo Voo
  21 czerwca 2019 r.
  Błonia przy ulicy Romanowicza
  Start: godz. 18.00
  Wstęp wolny

 • Zdearzenia
  Gala Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie Kultury
  Koncert zespołu Ex Maanam
  23 czerwca 2019 r.
  Amfiteatr Letni (ul. Kopernika 2, Tarnów)
  Start: godz. 19.00
  Wstęp wolny

 • Rock Montownia vol. 6
  23 czerwca 2019 r.
  Teatr im. L. Solskiego (ul. Mickiewicza 4, Tarnów)
  Start: godz. 16.00
  Bilety: 25 złotych

 • Dariusza Bąkowski-Kois
  Koncert muzyki organowej Ferenca Liszta
  Bazylika Katedralna (ul. Kapitulna 2, Tarnów)
  Start: godz. 19.00
  Wstęp wolny

*** *** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Instagramie i Twitterze.

Q&A: odpowiadam na Wasze pytania! Kliknij w grafikę powyżej i obejrzyj film

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.