Muzycy zwracają uwagę na problemy środowiska naturalnego

W Warszawie i Krakowie odbędą się specjalne wydarzenia, w ramach których zbierane będą fundusze na działalność inicjatywy Obóz Dla Klimatu.

Oskar Cenkier (foto: Nathalie Lombart)

Eko Rave, który odbędzie się 29 czerwca na terenie przestrzeni magazynowej usytuowanej przy ulicy Dekerta 47 w Krakowie, to wydarzenie edukacyjne i artystyczne, którego celem będzie zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne trapiące współczesną ludzkość: od kwestii klimatycznych, przez ochronę biosystemów i dzikiej przyrody, na prawach zwierząt kończąc. Ważnym punktem imprezy będzie także wsparcie finansowe Obozu Dla Klimatu – oddolnego ruch społecznego, będącego jednocześnie miejscem edukacji, samoorganizacji i nawiązywania współpracy pomiędzy środowiskami proekologicznymi.

W ramach imprezy Eko Rave zagrają mi.in. pianista i improwizator Oskar Cenkier oraz zespoły Dejected Tramp i Metapacek. Początek wydarzenia o godzinie 18. Bilety w cenie 10-30 złotych dostępne będą w dniu imprezy i nabyć będzie je można na miejscu koncertu.

Z kolei już w ten weekend – 15 czerwca – podobna inicjatywa, z której dochód również przeznaczony zostanie na działalność Obozu Dla Klimatu, odbędzie się w Warszawie. W jej ramach w Stole Powszechnym wystąpią: poznańska grupa Życie na Fali, elektro-rapowy zespół Kompost oraz projekt Sonda. Początek wydarzenia o godzinie 21. (MAK)

Tańcz i Walcz
15 czerwca 2019 r.
Stół Powszechny (ul. Zamoyskiego 20, Warszawa)
Start: godz. 21.00

Eko Rave
29 czerwca 2019 r.
Magazyny przy ulicy Dekerta 47 (Kraków)
Start: godz. 18.00
Bilety: 10-30 złotych (lub wolna kwota)

*** *** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Instagramie i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.