Grupa Why Not? laureatem piątej edycji Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego

Zespół w nagrodę wystąpi na głównej scenie Juwenaliów Tarnowskich 2019.

Zespół Why Not? w trakcie występu

Tarnowski Przegląd Muzyczny to coroczne wydarzenie, którego celem jest wyłonienie supportu koncertu głównego lokalnego święta studentów. Finał piątej edycji plebiscytu odbył się w 12 kwietnia w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w obecności nielicznej (ale jednak!) publiczności. Zmagania wygrała hard rockowa grupa Why Not? z Pilzna. Kapela zaprezentowała set trzech utworów (covery z repertuaru zespołów O.N.A. i Bajm oraz autorski numer „Nie jest inaczej”), których muzyczna energia i poziom mocno przewyższyły konkurencję.

Spośród kilkunastu zgłoszeń do ostatecznej rozgrywki dopuszczonych zostało pięć zespołów: Spółka ZOO, The Pajx, See You Later, Mr. Moon i wspomniani wcześniej laureaci. Finałowe zmagania rozstrzygnęły się w niepełnym składzie, bowiem na przegląd z przyczyn losowych nie dotarł zespół Mr. Moon. Podobnie jak w latach ubiegłych, wykonawcy mogli zaprezentować maksymalnie trzy piosenki (covery i/lub kawałki własne), na co – łącznie z zainstalowaniem się na scenie – mieli pół godziny. Każda grupa w mniejszym lub większym stopniu stylistycznie związana była z rockiem i muzyką gitarową, każdorazowo czerpiąc jednak z innych brzmień, takich jak chociażby ska, hard rock, funk i pop.

Jury w składzie: Rafał Huszno (wokalista zespołu Totentanz i dziennikarz radiowy), Radosław Tadel (właściciel Red Mic Studio), Dawid Mik (wokalista projektu Szpetni i prezes Fundacji Impuls Rozwoju), Maksymilian Kwapień (lider i wokalista zespołu K.A.C, ubiegłorocznego triumfatora imprezy) oraz moja skromna osoba z podjęciem ostatecznej decyzji nie miało większego problemu. Triumfator konkursu okazał się zespołem najlepszym w każdym aspekcie: scenicznej świadomości, poziomu nagrań i jakości wokalu. Zdradzając nieco kulisy samych obrad, mogę dodać, że największym kłopotem dla jury był wybór nagrody-wyróżnienia, która ostatecznie – za kompozycje piosenek – trafiła w ręce całego zespołu See You Later. Kapeli tej przyznano też drugie miejsce w plebiscycie. Na podium znalazł się także zespół The Pajx, którego muzycy cieszyli się ponadto z Nagrody Publiczności, otrzymując ją drugi rok z rzędu.

Przypominam, że laureatami poprzednich edycji przeglądu zostawały zespoły Wasabi, Hideaway, Foxhill i K.A.C. Blog AxunArts objął Tarnowski Przegląd Muzyczny patronatem medialnym. (MAK)

*** *** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera. Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Instagramie i Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.