Kocha góry, więc zagra serię koncertów w schroniskach

Sześć koncertów tylko dla miłośników górskich wędrówek.

Henry No Hurry (foto: Dave Izaak/materiały prasowe)

Wawrzyniec Jan Dąbrowski nigdy nie uchodził za artystę typowego i dającego się wpisać w schemat. Zarówno w działalności solowej (Henry No Hurry), jak i zespołowej (Letters From Silence, Henry David’s Gun) zawsze dążył do projektów nietypowych, nacechowanych oryginalnością, a nawet dziwactwami. Tak jest także w przypadku serii koncertów w schroniskach górskich.

Skąd pomysł akurat na taką trasę koncertową? – Kocham góry. Jest w nich tajemnica, coś prawdziwego, szczerego, wymykającego się słowom – mówi Dąbrowski. – Podobnie jak spotkania, do których tam dochodzi. W góry rzadko kto trafia przypadkowo.

Występy w takich miejscach wpisują się w ideę propagowania muzyki, jaką wyznaje sam artysta. Projekt Henry No Hurry określany jest jako efekt fascynacji muzycznych, podróżniczych i pisarskich. To swego rodzaju obwoźny zakład koncertowy odwiedzający z założenia miejsca małe i kameralne, idealnie pasujący więc do klimatycznych schronisk górskich. – Temu projektowi od początku przypisana jest pewnego rodzaju przewrotność. Nie jeżdżę do dużych miast, aby grać dla licznej publiczności. Przyjąłem kierunek odwrotny. Trasa po schroniskach jest ekstremalnym przejawem tego podejścia, ekscytującym eksperymentem – wyznaje muzyk.

Gdzie i kiedy wystąpi Wawrzyniec Dąbrowski? Poniżej daty potwierdzonych koncertów.

11 sierpnia – Dołżyca, Hipisówka
12 sierpnia – Rabe, Studencka Baza Namiotowa „Rabe” w Bieszczadach
14 sierpnia – Ustroń, Schronisko Równica
15 sierpnia – Wisła, Schronisko Przysłop pod Baranią Górą
16 sierpnia – Bystrzyca Kłodzka, Jagodna
17 sierpnia – Jugów, Bukowa Chata

Podczas koncertów publiczność usłyszy utwory będące wypadkową takich gatunków, jak singer-songwriter oraz indie folk. Kompozycje pochodzić będą z repertuaru zespołów Letters From Silence i Henry David’s Gun oraz zbioru autorskich piosenek Dąbrowskiego. Nie zabraknie także coverów kompozycji innych artystów.

Rozpoczęcie koncertów przewidziano na godzinę 20:00. Więcej szczegółów na temat konkretnych występów dostępnych jest w miejscach, w których będą się one odbywać. Tym, którzy nie wybierają się w góry, ale mają blisko do Katowic, przypominam, że Henry No Hurry już 5 sierpnia wystąpi na OFF Festivalu. (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.
Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.