Startują Bieszczadzkie Warsztaty Muzyczne

Prestiżowa kadra spowodowała rekordową frekwencję zgłoszeń.

Wykładowcami podczas tegorocznej edycji warsztatów będą m.in. Wojciech Fedkowicz, Elżbieta Zapendowska i Zbigniew Jakubek (foto: materiały prasowe organizatorów)

Już jutro w Orelcu wystartują czwarte Bieszczadzkie Warsztaty Muzyczne. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa m.in. ze względu na rekordową liczbę zgłoszeń.

Warsztaty, których inicjatorami są wybitny pianista i pedagog Zbigniew Jakubek, reprezentujący Zagrodę Magija Janusz Demkowicz i prezes Stowarzyszenia Podkultura Agnieszka Bała, to przedsięwzięcie interesujące z kilku powodów. Edukacja muzyczna i poszerzanie wiedzy z zakresu gry na instrumentach oraz wokalistyki pod okiem wykwalifikowanej kadry to jedno, ale otoczenie przyrody i atmosfera miejsca warsztatów sprawiają, że pobyt w Bieszczadach zapada uczestnikom w pamięci na długo. Nie dziwi zatem fakt, że przedsięwzięcie to cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. – Tegoroczna edycja zgromadziła rekordową ilość chętnych, co spowodowało wcześniejsze zamknięcie listy uczestników – poinformował na Facebooku Zbigniew Jakubek, dodając jednocześnie, że jako współorganizator imprezy w przyszłości będzie starał się limitować liczbę zgłoszeń. Wszystko to w trosce o jakość prowadzonych zajęć.

Lekcje w ramach czwartej edycji Bieszczadzkich Warsztatów Muzycznych, podobnie jak w latach ubiegłych, poprowadzą profesjonalni muzycy cieszący się autorytetem zarówno w środowisku, jak i wśród słuchaczy. Będą to m.in. Elżbieta Zapendowska (wokal, masterclass), Wojtek Fedkowicz (perkusja), Michał Grott (bas) i wspomniany już wcześniej Jakubek (instrumenty klawiszowe).

Tegoroczne warsztaty potrwają do 28 lipca. Blog AxunArts jest ich patronem medialnym. Poniżej relacja z wydarzeń, jakie miały miejsce w Orelcu dwa lata temu. (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.
Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Twitterze.

2 uwagi do wpisu “Startują Bieszczadzkie Warsztaty Muzyczne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.