„Zwid” to kolejna współpraca artystów.

Rafał Konopka i Peter J. Birch (foto: materiały prasowe; okładka płyty „When The Sun’s Risin’ Over The Town”)
Rafał Konopka i Piotr Brzeziński współpracują po raz drugi. Pierwszą okazją był utwór „Syntagmatic Relations”, który znalazł się na debiutanckim krążku Ocean Of Noise. Pozytywny odbiór tamtego numeru i dobre wspomnienia obu artystów sprawiły, że panowie ponownie połączyli siły.
Nowa nagrana przez muzyków piosenka nosi tytuł „Zwid” i ukazuje się wyłącznie jako tzw. luźny singiel. Pomimo tego, że utwór nie zapowiada żadnego albumu, powinien zwrócić na siebie uwagę słuchaczy. Powodów jest przynajmniej kilka, o czym wspomina sam Konopka: – „Zwid” może być zaskoczeniem dla fanów Piotrka [Petera J. Bircha – przyp. red.]. Dotąd wszystkie piosenki na jego solowych płytach czy na tych gdzie występował gościnnie, były w języku angielskim. U mnie chyba po raz pierwszy oficjalnie zaśpiewał po polsku.
Dodatkowo warto zauważyć, że nowa piosenka duetu prezentuje odmienny klimat od tego, z którym do tej pory kojarzyliśmy projekt Ocean Of Noise. Miejsce gitarowej kompozycji zastąpiła bardziej minimalistyczna forma oparta na klawiszach, pulsującym basie i transowym bicie. – Chcieliśmy z Piotrkiem spróbować stworzyć coś innego, nowego dla naszej stylistyki. „Zwid” to też pokaz tego, że szukamy ciekawych wyzwań i brzmień – mówi Rafał Konopka, lider Ocean Of Noise.
„Zwid” to nie tylko popis panów. W nagrywaniu utworu udział wzięła także kobieta, Martyna Hasprzak. W piosence wykorzystany został fragment wiersza „Wielki, czarny sen” autorstwa francuskiego poety wyklętego Paula Verlaine’a, za którego melorecytację odpowiada właśnie Hasprzak.
Poniżej możliwość obejrzenia wideoklipu zrealizowanego z myślą o utworze. (MAK/materiały prasowe)
*** *** *** ***
Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.
Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Twitterze.