Zespół K.A.C. laureatem tegorocznej edycji Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego

Za nami kolejna edycja przeglądu młodych tarnowskich kapel muzycznych.

Zespół K.A.C. – laureat IV Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego

Po rocznej przerwie do kalendarza kulturalnych imprez w Tarnowie wracają juwenalia, a razem z nimi Tarnowski Przegląd Muzyczny, którego celem jest wyłonienie lokalnego supportu koncertu głównego święta studentów. Finał czwartej edycji muzycznego plebiscytu odbył się w 6 kwietnia w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w obecności nielicznej (ale jednak!) publiczności, wśród której zasiedli m.in. przedstawiciele uczelni z Rektor Jadwigą Laską na czele..

Spośród kilkunastu zgłoszeń do ostatecznej rozgrywki dopuszczonych zostało pięć zespołów: Broken Chair, Emil Gruca & Trianglephonia, The Pajx, K.A.C. i See You Later. Podobnie jak w latach ubiegłych, wykonawcy otrzymali kwadrans na zaprezentowanie tego, co najlepsze. Każda grupa w mniejszym lub większym stopniu stylistycznie związana była z rockiem i muzyką gitarową, każdorazowo czerpiąc jednak również z innych brzmień, takich jak chociażby klasyczny rock’n’roll, funk oraz indie rock.

Laureatem Przeglądu został zespół K.A.C. Grupa, która całkiem niedawno powstała na fundamencie krakowsko-tarnowskiego Burnin’Whistle, prezentuje mieszankę klasycznego rock’n’rolla z hard rockiem. W utworach triumfatora konkursu pobrzmiewają echa muzyki gitarowej z lat osiemdziesiątych, punkowy bunt oraz energia brytyjskich garażowych kapel okresu związanego z ruchami anarchistycznymi i antythatcherowskimi.

Jury w składzie: Magdalena Stalmach (wokalistka zespołu Przystanek Mrówkowiec), Radosław Tadel (właściciel Red Mic Studio), Michał Mróz (Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalno-Młodzieżowych Art), Bartosz Chmielnik (koordynator festiwalu DemoGraMy!) oraz moja skromna osoba z podjęciem ostatecznej decyzji nie miało większego problemu. Triumfator konkursu okazał się zespołem najlepszym w każdym aspekcie: wzajemnego „czucia się” muzyków na scenie i zachowania się poszczególnych członków kapeli, doboru repertuaru oraz świadomość wokalisty, jako frontmana grupy rock’n’rollowej. Zdradzając nieco kulisy samych obraz mogę dodać, że większym kłopotem było ustalenie kolejności dalszych miejsc na podium, które ostatecznie przypadły kapelom The Pajx i Emil Gruca & Trianglephonia. Tutaj różnice w opiniach były już widoczne.

Jury postanowiło przyznać również nagrodę indywidualną dla muzyka, który w szczególny sposób wyróżnił się na tle konkurencji. Wybór padł na perkusistę zespołu K.A.C., Piotra Ptaśnika, który – i tutaj cytat z uzasadnienia – jako jedyny perkusista występujący podczas Przeglądu pokazał kunszt gry na tym instrumencie. Z Nagrody Publiczności mogli cieszyć się natomiast panowie z grupy The Pajx.

Zespół K.A.C. w nagrodę wystąpi jako support podczas finałowego koncertu Juwenaliów Tarnowskich 2018. Zespoły, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, otrzymają szansę zaprezentowania się podczas imprez towarzyszących tegorocznemu świętu żaków. Dodatkowo dla laureatów organizatorzy Przeglądu wspólnie ze sponsorami przygotowali nagrody rzeczowe, m.in. vouchery do wykorzystania w Salonie Muzycznym Sonic.

Blog AxunArts objął Przegląd patronatem medialnym. (MAK)

*** *** *** ***

*** REKLAMA ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.
Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.