Muzyczne akcenty 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Zapełnia się program tegorocznego święta filmu w Tarnowie.

Końcem kwietnia Tarnów na tydzień stanie się stolica polskiego kina. Wszystko za sprawą 32. edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej. W tym roku festiwal potrwa od 21 do 28 kwietnia. Zarówno inauguracja, jak i gala finałowa uświetnione zostaną koncertami. Ich gwiazdami będą duet Paweł Domagała & Łukasz Borowiecki oraz Hanna Banaszak. Oba wydarzenia odbędą się w kinie Marzenie.

Paweł Domagała to jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów młodego pokolenia. W jego dorobku znajduje się wiele ról teatralnych, serialowych, a także filmowych. Nie każdy jednak wie, że drugą największą pasją Pawła jest muzyka. Potwierdzeniem tych słów jest wydany końcem ubiegłego roku album „Opowiem Ci o mnie”. Materiał o bardzo osobistym charakterze nie został jednak pozbawiony świeżych i popowych melodii, dzięki czemu spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności, co przełożyło się na status tzw. złotej płyty. O brzmienie i aranżacje utworów zadbał Łukasz Borowiecki, który jest również współautorem muzyki. To właśnie w jego towarzystwie Domagała zagości na scenie tarnowskiego Marzenia.

Hanny Banaszak, gwiazdy gali finałowej 32. TNF, specjalnie przedstawiać nie trzeba. Jedna z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej, która debiutowała w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W jej repertuarze znajdują się takie przeboje, jak chociażby „W moim magiczny domu”, „Pogoda ducha” i „Samba przed rozstaniem”, standardy jazzowe oraz piosenki oparte na tekstach polskich mistrzów słowa. Artystka wystąpiła w kilku filmach, m.in. „Słona róża” i „Przeklęta ziemia”. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie „Miłość ci wszystko wybaczy” (1981), zaśpiewała arię ze „Stabat Mater” w filmie Witolda Leszczyńskiego „Siekierezada” (1985).

Bilety w cenie 50 złotych na każdy koncert dostępne są już w przedsprzedaży zarówno w kasie kina (ul. Staszica 4), jak i on-line na stronie tck.pl. Początki koncertów o godzinie 19.

W konkursie głównym 32. TNF zaprezentowanych zostanie dwanaście filmów, które oceniać będzie jury pod przewodnictwem wybitnego reżysera Janusza Zaorskiego. Konkurs o Nagrodę Grand Prix – Statuetkę Maszkarona, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Jury Młodzieżowego, uzupełnią: pokazy i konkurs bajek dla dzieci (Statuetka Maszki) i filmów dla młodzieży prezentowane ramach cyklu „Wędrujące Ale Kino!”, prolog na stulecie odzyskania niepodległości: Arcydzieła polskiego kina historycznego (siedem tytułów), Aneks, czyli projekcje uzupełniające konkurs główny TNF o wybrane najciekawsze filmy z różnych rodzajów i gatunków, Tarnowski Wieczór Filmowy, wystawy, debaty, spotkania z twórcami.

Więcej informacji na tarnowskanagrodafilmowa.pl. (MAK/materiały prasowe)

Paweł Domagała & Łukasz Borowiecki
21 kwietnia 2018 r.
Kino Marzenie (ul. Staszica 4, Tarnów)
Start: godz. 19:00
Bilety: 50 złotych (w kasie kina lub na tck.pl)

Hanna Banaszak
28 kwietnia 2018 r.
Kino Marzenie (ul. Staszica 4, Tarnów)
Start: godz. 19:00
Bilety: 50 złotych (w kasie kina lub na tck.pl)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.
Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.