Weź udział w Tarnowskim Przeglądzie Muzycznym i wygraj występ na juwenaliach

Konkurs przeznaczony dla młodych zespołów odbywa się czwarty raz.

IV Tarnowski Przegląd Muzyczny (foto: materiały prasowe)

Po roku przerwy do tarnowskiego kalendarza kulturalnego wracają juwenalia oraz towarzyszący im Tarnowski Przegląd Muzyczny. Finałowe przesłuchania, do których zakwalifikuje się pięć zespołów, odbędą się 6 kwietnia na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, jednak rejestracja uczestników rozpoczęła się już dzisiaj (tj. 12 marca) i potrwa dwa tygodnie (do 26 marca).

Przegląd adresowany jest do zespołów grających wszystkie gatunki muzyczne. Uczestnikami konkursu mogą być zespoły wokalno-instrumentalne, w których skład wchodzi przynajmniej jeden uczeń ze szkoły ponadgimnazjalnej, student lub absolwent PWSZ w Tarnowie. Karty zgłoszeniowe (wzory do pobrania ze strony facebook.com/przegladmuzyczny) wraz z demem i zdjęciem grupy należy przesłać na adres russpwsztar@gmail.com.

– Serdecznie zapraszam lokalne zespoły do udziału w przeglądzie. Będzie to doskonała okazja do zdobycia cennych doświadczeń nie tylko muzycznych, ale także i scenicznych. Wierzę, że będzie to szansa dla młodych twórców, być może jeszcze tych nieodkrytych, na zaprezentowanie swoich talentów przed szerszą publicznością – mówi Ewa Judasz z Rady Uczelnianej Samorządu Studentów, koordynator wydarzenia.

Zespoły oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego wejdą tarnowscy muzycy, pracownicy instytucji kultury oraz osoby związane na co dzień z muzyką. Zwycięzca przeglądu wystąpi na scenie głównej Juwenaliów Tarnowskich 2018. Ponadto, wszystkie zespoły, które będą brały udział w przeglądzie, mają zagwarantowany występ podczas wydarzeń towarzyszących tegorocznym Juwenaliom. Dodatkowo dla grup przewidziano nagrody rzeczowe, m.in. vouchery na zakupy do sklepu muzycznego Sonic w Tarnowie, wejściówki do kina i teatru oraz zniżki do lokalnego studia nagrań.

*** REKLAMA ***

Laureatami poprzednich edycji przeglądu zostały grupy Wasabi, Hideaway i Foxhill.

IV Tarnowski Przegląd Muzyczny został objęty patronatem honorowym przez JM Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie – dr hab. inż. Jadwigę Laskę, prof. PWSZ, a także Starostę Powiatu Tarnowskiego Romana Łucarza. Blog AxunArts jest patronem medialnym wydarzenia. (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.
Polub blog na Facebooku oraz obserwuj autora na Twitterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.