Młodzi i zdolni poszukiwani. Ruszają eliminacje do międzynarodowego Festiwalu Imagine

Organizatorzy czekają na zgłoszenia muzykującej młodzieży z całej Polski.

(foto: materiały prasowe)

Festiwal Imagine Poland – pierwsza polska edycja międzynarodowego młodzieżowego konkursu muzycznego – rusza z eliminacjami w poszukiwaniu pasjonatów grania wśród młodych ludzi. Zgłoszeń dokonywać można poprzez stronę internetową Festiwalu do 8 października. To wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swoją twórczość, ale też poznać realia branży muzycznej. Zwycięzca polskiej edycji będzie mógł reprezentować kraj w Sztokholmie w 2018 roku.

Kilka szczegółów: poszukiwane są osoby prezentujące dowolny styl muzyczny, będące w wieku pomiędzy 13. a 21. rokiem życia. Zgłaszać mogą się zarówno zespoły, jak i soliści. Więcej informacji – w tym regulamin – znajduje się na wspomnianej wcześniej stronie internetowej.

Załóżmy droga czytelniczko, drogi czytelniku, że twoje zgłoszenie zostanie pozytywne rozpatrzone. Zapytasz pewnie: co dalej? Otóż sprawa wygląda następująco: jury zaprosi ciebie lub twój zespół na jedno z regionalnych przesłuchań, jakie odbędą się w Rudzie Śląskiej (11.10, Miejskie Centrum Kultury), we Wrocławiu (12.10, Radio Wrocław) i w Warszawie (14.10, Służewski Dom Kultury). Kolejny, trzeci etap to koncert finałowy w stolicy. Jego laureaci otrzymają możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowego Imagine Festival w Szwecji.

OK, ale czym właściwie jest ten Festiwal Imagine? Z pomocą przychodzi Wojciech Walczak, prezes JM Poland oraz jeden z pomysłodawców akcji „Gramy w szkole”, która na terenie naszego kraju jest akcją nadrzędną w stosunku do imprezy: – Festiwal Imagine był dotąd obecny w siedmiu krajach na świecie, w tym roku chcemy dotrzeć z tym wydarzeniem do młodzieży z Polski. Wiemy, że wiele młodych osób tworzy muzykę. Chcemy dać im przestrzeń, w której będą mogli zaprezentować pasję i umiejętności grania szerszej widowni. Ci, którzy swoją muzyką porwą publiczność nad Wisłą, będą reprezentować nasz kraj w Sztokholmie, myślę, że to może być niezapomniana przygoda lub nawet pierwszy poważny krok do budowania profesjonalnej kariery na scenie – wyjaśnia Walczak.

The Imagine Festival organizowany był do tej pory m.in. we Francji, Brazylii, Hiszpanii oraz Chorwacji. Jest to przedsięwzięcie międzynarodowego stowarzyszenia JM International, wspierane z programu Komisji Europejskiej Kreatywna Europa oraz BELSPO. Organizatorem Imagine Festival jest istniejące od siedemdziesięciu pięciu lat i obecne w czterdziestu siedmiu krajach największe stowarzyszenie zajmujące się muzyką dzieci i młodzieży – JM International. W Polsce organizatorem jest JM Poland, oficjalna sekcja JMI oraz pomysłodawcy akcji „Grajmy w szkole”. Sama akcja „Grajmy w szkole” to z kolei projekt inicjujący i wspierający wszelkie działania związane z aktywnym muzykowaniem w szkołach. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.