Urbański, SALK i Ed Carlsen zagrają w ramach akcji Sofar Sounds

Sofar Sounds Kraków w kooperacji z Amnesty International Kraków organizuje koncert w ramach projektu #giveahome.

Urbański (foto: Sylwia Królak / Facebook)

Dwudziesty września będzie wyjątkowym dniem. W ponad trzystu miejscach na całym świecie zabrzmi sofarowa muzyka, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na globalny problem uchodźstwa. Wydarzenie będzie składało się z dwóch części: muzycznej oraz spotkania z gościem specjalnym. W krakowskiej odsłonie akcji gościem będzie Syryjka, która została zmuszona do opuszczenia ojczyzny w obawie o swoje życie. Będzie to niepowtarzalna okazja do wysłuchania wstrząsającej i prawdziwej historii.

Krakowskie wydarzenie uświetnią występy trzech artystów: Urbańskiego (producenta i kompozytora, współtwórcę duetu RYSY, który niedawno rozpoczął karierę solową; artyście towarzyszyć będzie Jagoda Kudlińska), elektronicznego projektu SALK oraz Eda Carlsena – kompozytora włoskiego pochodzenia na co dzień mieszkającego w Kopenhadze.

Koncert w ramach Sofar Sounds Kraków #giveahome rozpocznie się o godzinie 20. Miejsce znane jest jedynie uczestnikom wydarzenia. Zapisów dokonywać można było pod tym adresem. Na ten moment lista gości jest już zamknięta.

Sofar Sounds to klimatyczne i kameralne koncerty organizowane na całym świecie w prywatnych mieszkaniach bądź wyjątkowych miejscach (na dachach, w redakcjach prasowych, barber shopach, ogrodach, antykwariatach, muzeach, hostelach, a nawet w tramwajach). Uczestnicy, zgłaszając się na koncert, na klika dni przed wydarzeniem znają jedynie datę i godzinę koncertu, a miejsce i line up do ostatniego momentu owiane są tajemnicą. Informacje na ich temat dostają tylko zainteresowani, którym uda się dostać na listę uczestników. Tak intymne spotkania z muzyką zapewni jedynie Sofar Sounds. Poniżej fragment wideo jednego z poprzednich koncertów w ramach cyklu.

W ramach najbliższej edycji 20 września na całym świecie wystąpią m.in. Ed Sheeran, Matthew Herbert, Jessie Ware, Gregory Porter, Rudimental, Jack Garratt i Morcheeba.

Jesteś zainteresowana/y wzięciem udziału w kolejnym wydarzeniu z cyklu Sofar Sounds w Krakowie? Bądź czujna/y, obserwuj profil na Facebooku i zarezerwuj sobie w kalendarzu czas 31 października i 17 listopada. (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.