Sierpień w Tarnowie pod znakiem bluesa. Znamy szczegóły festiwalu Był Sobie Blues!

To już dwunasta edycja popularnej imprezy.

Wojtek Klich – pomysłodawca festiwalu Był Sobie Blues (foto: MAK)

Tradycja została zachowana, blues powróci w sierpniu na tarnowski Rynek. Festiwal Był Sobie Blues, który jest wspólną inicjatywą Wojtka Klicha i Tarnowskiego Centrum Kultury, odbędzie się w tym roku już po raz dwunasty.

Formuła sierpniowych spotkań z bluesem będzie podobna, jak w latach poprzednich: w czwartki w Piwnicach TCK odbywać będą się kameralne koncerty klubowe „Sam na sam z bluesem”, a w piątki na tarnowskim Rynku – plenerowe wydarzenia, po których dla najwytrwalszych sympatyków w klubie Przepraszam organizowane będą jam session. Organizatorzy jak zawsze zadbali o to, aby publiczność miała możliwość zobaczyć i posłuchać wykonawców poruszających się w różnych bluesowych stylistykach. Będą to m.in. Boogie Boys, Pokój Numer 3 i Kraków Street Band.

Tegoroczną nowością są spotkania artystów występujących w ramach festiwalu z niepełnosprawnymi. Z inicjatywy Wojtka Klicha preludium do każdego z koncertów będzie miało miejsce w galerii Aniołowo. Spotkania Cool Blues będą miały charakter kameralnych koncertów. Niewątpliwie jest to nie tylko ukłon, sympatia i nić porozumienia z osobami z niepełną sprawnością, ale także kontynuacja niedawno zakończonej kampanii społecznej „Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych”, w którą zaangażował się Klich oraz znany z grupy De Mono Andrzej Krzywy.

Poniżej pełny harmonogramy koncertów w ramach Był Sobie Blues 2017.

3 sierpnia – Sam na sam z bluesem: Michał Kielak/Jakub Andrzejewski (Piwnice TCK)
4 sierpnia – Kaniewska & Reczyńska, Pokój Numer 3 (Rynek)
10 sierpnia – Sam na sam z bluesem: Gruff! (Piwnice TCK)
11 sierpnia – Levi, Boogie Boys (Rynek)
17 sierpnia – Sam na sam z bluesem: Arek Zawiliński (Piwnice TCK)
18 sierpnia – Wicked Heads, Kraków Street Band (tarnowski Rynek)

Początek klubowych koncertów w Piwnicach TCK o godzinie 20. Występy plenerowe odbywać będą się od godziny 19. Tuż po nich (około godziny 22:30) w klubie Przepraszam (Rynek 10) startować będą jam session. Spotkania osób niepełnosprawnych z artystami, czyli Cool Blues w Galerii Aniołowo (ul. Żydowska 2) odbywać będą się przed każdym koncertem w ramach Był Sobie Blues (o godzinie 17.).

Wstęp na wszystkie imprezy będzie darmowy. (MAK/materiały prasowe)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.