Wesprzyj So Flow w wydaniu płyty

Jesienią ukaże się debiutancki longplay krakowskiego zespołu So Flow. Warunek jest jeden – wsparcie słuchaczy.

Grupa So Flow (foto: materiały prasowe)

O tym, że grupa So Flow to jedno z ciekawszych muzycznych zjawisk na krajowej scenie, stali czytelnicy blogu AxunArts wiedzą już od dawna. Ich epka okazała się najlepszym tego typu materiałem w 2015 roku (sprawdź podsumowanie), a rok później sam zespół znalazł się w gronie wykonawców, na których warto zwrócić uwagę. So Flow to także moc i energia, która ujawnia się podczas koncertów. Ich występy live, o czym przekonywałem tutaj, przepełnione są dobrą muzyką, przyjazną atmosferą i pozytywnymi fluidami wysyłanymi ze sceny w stronę publiczności.

Od połowy lutego zespół sporo czasu spędza w jednym z krakowskich studiów, gdzie pod czujnym okiem i uchem producenta Marcina Patera tworzy debiutancki album. So Flow, jak większość niezależnie działających projektów muzycznych, ma jednak podstawowy problem – pieniądze. Ponad szesnaście tysięcy złotych, jakie potrzebne są na opłacenie studia nagraniowego, wypożyczanie instrumentów i różnych sprzętów oraz na miks i mastering, to kwota poza zasięgiem grupy. Dlatego też krakowscy artyści postanowili sięgnąć po crowdfunding, czyli nic innego jak zbiórkę kapitału na konkretne przedsięwzięcie wśród użytkowników Internetu, którzy tym przedsięwzięciem są zainteresowani.

Za finansowe wsparcie przewidziane są oczywiście nagrody: od singla w formie cyfrowej (za dyszkę), aż po tzw. Pakiet Sponsorski (taki interes kosztuje już dziesięć tysięcy złotych). Największą popularnością cieszyć będą się zapewne te opcje, za którymi kryje się fizyczne wydanie albumu – na płycie CD (45 złotych) i winylu (85 złotych). Dla tych wspierających, którzy lubują się w nietypowych nagrodach, zespół przygotował m.in. domową pizzę z członkami grupy, digging w sklepie Paul’s Boutique Record Store, a nawet koncert w domu. Szczegóły całej akcji sprawdzić można na stronie wspieram.to/soflow.

Cel zostanie osiągnięty, jeśli do 23 czerwca tego roku grupa So Flow uzbiera za pośrednictwem serwisu Wspiera.to przynajmniej 16 500 złotych. Efekty udanej akcji zobaczymy i usłyszymy jesienią, na kiedy to zaplanowano premierę debiutanckiego albumu zespołu.

Ja już wsparłem. Zrobicie to samo? (MAK)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.