Skowronkowy Jarzmin po raz trzeci

Kolejna edycja festiwalu odbędzie się w połowie czerwca.

Skowronkowy Jarzmin to oddolna i niezależna inicjatywa, która otwarcie czerpie z idei ruchów hippisowskich lat sześćdziesiątych XX wieku, przenosząc je jednak w realia współczesności. Festiwal powstał celem promowania postaw twórczych w różnorodnych formach, tolerancji, wzajemnego zrozumienia oraz zacieśniania więzi człowieka z naturą. W dniach 16 i 17 czerwca odbędzie się trzecia edycja tego wydarzenia.

W ciągu dwóch dni na scenie zagości dwanaście zespołów (m.in. Simeon Lenoir, Stonerror, Oskar Cenkier i Katie Caulfield), odbędą się liczne warsztaty (twórcze, muzyczne oraz samorozwojowe) oraz interesujące prelekcje, a muzyka i ognień z pewnością nie zgasną. A wszystko to na tle malowniczej górskiej scenerii małopolskiego Podbabiogórza.

Festiwal odbywa się na łące położonej w dolinie. Charakterystyczne ukształtowanie terenu tworzy naturalny amfiteatr, co stwarza znakomite warunki do oglądania i słuchania koncertów, spacerów z widokiem na Babią Górę oraz wylegiwania się na stokach wzgórz. A wszystko to za darmo, bowiem Skowronkowy Jarzmin jest impreza bezpłatną.

Co istotne, podczas trwania festiwalu prawie ani na moment nie cichną dźwięki akustycznych jam session, a wszystko to dzięki samym uczestnikom wydarzenia, którzy przywożą ze sobą gitary, bębny i inne instrumenty. Wieczorami palone są ogniska, a większość przyjezdnych zamieszkuje pole namiotowe.

Ze względu na swoją niepowtarzalną atmosferę festiwal z roku na rok gromadzi coraz więcej zwolenników. Namiastkę atmosfery zobaczyć można na wideo relacji z ubiegłorocznej edycji. Tegoroczna objęta została przez AxunArts patronatem medialnym.

Wszelkie informacje (m.in. pełna lista zespołów, jakie pojawią się na festiwalu, tematy warsztatów i prelekcji oraz wskazówki dojazdu) dostępne są na stronie internetowej skowronkowyjarzmin.pl oraz profilu na Facebooku. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.