Koncert Nikodema Dybińskiego w ramach Piano Day 2017 do obejrzenia w sieci

Zarejestrowany występ można obejrzeć w internecie.

Nikodem Dybiński w Studio Infra Sound (foto: YouTube)

W dniach od 26 do 29 marca w Krakowie odbyło się kilka koncertów wchodzących w skład dużej, międzynarodowej imprezy Piano Day 2017. Święto to organizowano do tej pory w wielu krajach w Europie, Azji i Australii. W tym roku do projektu przystąpiła również Polska. Samą ideę celebracji zawdzięczamy niemieckiemu pianiście Nilsowi Frahmowi, który w nawiązaniu do osiemdziesięciu ośmiu klawiszy fortepianu na święto wybrał osiemdziesiąty ósmy dzień roku. Piano Day angażuje zarówno amatorów, jak i profesjonalnych muzyków. Jego celem jest stworzenie przestrzeni do realizacji projektów skupionych wokół fortepianu. Wszystko po to, aby pielęgnować wielowiekową tradycję wykonywania muzyki na tym instrumencie.

Polskie wydarzenia w ramach Piano Day 2017 miały miejsce między innymi w stolicy Małopolski. Jednym z koncertów programowych był debiutancki, solowy recital Nikodema Dybińskiego w Studio Infra Sound – niesamowitym, ciepłym i magicznym miejscu na mapie muzycznego Krakowa.

Występ Dybińksiego, który odbył się w ostatni dzień Piano Day, był przykładem perfekcyjnej fortepianowo-elektronicznej improwizacji przy wykorzystaniu fortepianu, organów tranzystorowych, syntezatora analogowego i grooveboxów. Prawie godzinny pobyt na scenie zaowocował prezentacją pięciu kompozycji: dwóch autorskich („Heatwave”, „Anything, Pt. II) oraz trzech coverów („Said And Done” i „Says” Nilsa Frahma oraz „Knee-Deep In The North Sea” Portico Quartet).

Zapis całego koncertu zobaczyć można w internecie. Gorąco polecam! (MAK)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.