Muzyczne akcenty 31. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Lada dzień rozpocznie się przedsprzedaż biletów na imprezy towarzyszące 31. Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej – w tym koncerty muzyczne.

Artur Lesicki i Marek Napiórkowski – muzyczne gwiazdy 31. TNF (foto: Rafał Masłow/materiały prasowe)

W południowej Polsce nie ma drugiej tak istotnej imprezy dotyczącej polskich filmów fabularnych, jak Tarnowska Nagroda Filmowa. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 21-29 kwietnia. Będzie to jego trzydziesta pierwsza odsłona.

W konkursie głównym zaprezentowanych zostanie dwanaście filmów, które oceniać będzie Jury pod przewodnictwem wybitnego reżysera Feliksa Falka. Główne wydarzenie imprezy, czyli konkurs o Statuetkę Maszkarona, uzupełnią m.in. projekcje specjalne związane z twórczością Andrzeja Wajdy, wystawy, debaty, spotkania z twórcami oraz koncerty muzyczne.

31. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej zainaugurowana zostanie 21 kwietnia koncertem w sali kina Marzenie. Po oficjalnej części sceną zawładnie fantastyczny gitarowy duet Marek Napiórkowski i Artur Lesicki. Muzycy zaprezentują zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów filmowych, promując tym samym album „Celuloid” wydany w 2015 roku. Jak sami podkreślają, materiał ten to hołd dla najpiękniejszych melodii napisanych przez polskich kompozytorów muzyki filmowej, które nigdy wcześniej nie brzmiały tak szlachetnie.

Jan Ptaszyn Wróblewski wystąpi podczas Gali 31. TNF (foto: Przemysław Jahr/Wikimedia Commons)

Z kolei na zakończenie festiwalu, 29 kwietnia, również w sali kina Marzenie odbędzie się Gala Wręczenia Nagród 31. TNF, którą muzycznie uświetni koncert zatytułowany „Henryk Wars Songs” w wykonaniu Jana Ptaszyna Wróblewskiego i jego sekstetu. Warto nadmienić, że pierwotnie koncert z tym materiałem odbył się jesienią 1997 roku w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, a zarejestrowany materiał został wydany na płycie w następnym roku. Podczas koncertu w ramach festiwalu filmowego nie zabraknie znanych tytułów, jak choćby „Seksapil”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Na pierwszy znak” w znakomitych jazzowych aranżacjach i równie mistrzowskim wykonaniu zespołu żywej legendy polskiego jazzu.

Bilety na oba koncert dostępne będą w przedsprzedaży do poniedziałku 27 marca w kasie kina Marzenie (w godzinach pracy instytucji) oraz online na stronie tck.pl. Równocześnie z wejściówkami na muzyczne wydarzenia TNF nabyć będzie można także bilety (w cenie 60 złotych) na monodram Janusza Gajosa „Msza za miasto Arras” według Andrzeja Szczypiorskiego. Spektakl-monolog wystawiony zostanie 23 kwietnia w Teatrze im. Ludwika Solskiego i będzie związany z przyznaniem aktorowi nagrody za całokształt i wkład w polską kinematografię. (MAK/materiały prasowe)

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki „Celuloid”
21 kwietnia 2017 r.
Kino Marzenie (ul. Staszica 4, Tarnów)
Start: godz. 19:00
Bilety: 31 złotych (w przedsprzedaży do poniedziałku 27 marca w kasie kina Marzenie na tck.pl)

Jan Ptaszyn Wróblewski Sekstet „Henryk Wars Songs”
29 kwietnia 2017 r.
Kino Marzenie (ul. Staszica 4, Tarnów)
Start: godz. 19:00
Bilety: 31 złotych (w przedsprzedaży do poniedziałku 27 marca w kasie kina Marzenie na tck.pl).

*** REKLAMA ***

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.