Świąteczne koncerty w Tarnowie

Świąteczne kolędowanie po tarnowsku – na jazzowo, bluesowo, w stylu gospel oraz w tradycyjnej formie.

Reklamy telewizyjne informują, że „coraz bliżej święta”, w niektórych supermarketach ozdoby choinkowe kupić można już od prawie dwóch miesięcy, a część muzycznych wykonawców proponuje swoim fanom bożonarodzeniowe płyty. Na okazjonalnych albumach jednak się nie kończy – muzyczne środowisko idzie o krok dalej i zachęca do uczestnictwa w specjalnych koncertach. Nie inaczej będzie w moim rodzinnym Tarnowie. Poniżej chronologiczny przegląd bożonarodzeniowych wydarzeń muzycznych, jakie przygotowane zostały w tym roku dla mieszkańców małopolskiego miasta.

Wojtek Klich już 22. raz zaprosi na Rockowe O!płateczki

Koncertowe kolędowanie w Tarnowie rozpocznie się już 18 grudnia w Centrum Sztuki Mościce. Tego dnia na dużej scenie instytucji przy ulicy Traugutta wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Jak informują organizatorzy, w widowisku zostaną wykorzystane tematy tańców i śpiewów z południa Polski oraz zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy. Dodatkową atrakcją powinien być fakt, że oprócz dorosłej grupy, podczas koncertu zaprezentuje się również formacja Małych Świerczkowiaków. Początek o godzinie 16. Bilety w cenie 15 (normalny) i 10 złotych (ulgowy) są już dostępne w sprzedaży.

Boże Narodzenie i towarzysząca mu muzyka nie muszą równać się typowemu brzmieniu kolęd. Świętować można również na jazzowo. Dla fanów tego gatunku przewidziane zostały aż dwie imprezy. Pierwsza z nich odbędzie się w popularnym tarnowskim klubie Bombay Music. Dwudziestego drugiego grudnia w lokalu tym będzie mieć miejsce Jazzowy Opłatek z grupą Leliwa Jazz Band grającą tzw. tradycyjną odmianę jazzu. Drugim wydarzeniem wpisującym się w jazzowe święta będzie koncert młodych tarnowskich muzyków Brajana Kokoszki (gitara) i Roberta Wypaska (saksofon). Panowie jako duet Kokowypas wystąpią 23 grudnia w restauracji Pod Arkadami. Początek obu koncertów o godzinie 20., wstęp wolny.

W niedzielę 25 grudnia Tarnowskie Centrum Kultury i Wojtek Klich zaproszą na kolejna edycję Rockowych O!płateczków. Koncert, który organizowany jest nieprzerwanie od 1995 roku, także i tym razem odbędzie się w Wigilijną Noc (początek o godzinie 1:30). W popularnych Piwnicach gospodarz imprezy, towarzyszący mu zespół oraz zaproszeni goście wykonają kolędy i pastorałki w nietypowych bluesowo-rockowych aranżacjach. Bilety na to wydarzenie w cenie 40 złotych dostępne będą w sprzedaży od 19 grudnia w Biurze TCK.

Plakat promujący koncert „Językami ludzi i aniołów” (foto: materiały prasowe)

Już po świętach, ale pozostając cały czas w bożonarodzeniowym klimacie, odbędą się jeszcze dwa koncerty tematyczne. Na wspólne kolędowanie 27 grudnia do Teatru im. Ludwika Solskiego zaprosi Tarnowski Chór Gos.pl. Podwójny koncert „Językami ludzi i aniołów” (godzina 17. i 19.) będzie okazją nie tylko do posłuchania najpiękniejszych świątecznych pieśni w różnych językach (m.in. polskim, angielskim i hiszpańskim), ale także do pomocy potrzebującym. Wydarzenie to będzie miało charakter dobroczynny, a dochód z niego przeznaczony zostanie na działalność Przedszkola „Mały Książę” w Tarnowie, które pod swoją opieką ma dzieci cierpiące na autyzm. Bilety w cenie 20 złotych dostępne są już w sprzedaży w kasie teatru oraz siedzibie stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro.

Na 27 grudnia zaplanowano także wydarzenie pod nazwą Mościce Kolędują. Podczas tegorocznej edycji, podobnie jak w roku ubiegłym, najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmią przed budynkiem Centrum Sztuki Mościce. Wszystkim, którzy zdecydują się wziąć udział w tym nietypowym koncercie, we wspólnym śpiewaniu towarzyszyć będzie Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Początek o godzinie 17. Wstęp oczywiście darmowy. (MAK/materiały prasowe)

    Kolędowo-koncertowy plan wydarzeń dla Tarnowa:

  • 18 grudnia – Bożonarodzeniowy Koncert Świerczkowiaków, Centrum Sztuki Mościce, godz. 16., bilety: 15/10 złotych
  • 22 grudnia – Jazzowy Opłatek z Leliwa Jazz Band, Bombay Music, godz. 20., wstęp wolny
  • 23 grudnia – KokoWypas (Brajan Kokoszka & Robert Wypasek), Pod Arkadami, godz. 20., wstęp wolny
  • 25 grudnia – Rockowe O!płateczki Wojtka Klicha, Piwnice TCK, godz. 1:30, bilety: 40 złotych
  • 27 grudnia – „Językami ludzi i aniołów” – kolędowanie z chórem Gos.pl, Teatr im. Ludwika Solskiego, godz. 17. i 19., bilety: 20 złotych
  • 27 grudnia – Mościce Kolędują 2016, przed budynkiem CSM, godz. 17., wstęp wolny

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.