Koncert: MaBaSo Trio w TCK (9.12.2016 r., Tarnów)

MaBaSo Trio – muzyczny projekt Bernarda Maselego już w grudniu w Tarnowie.

(foto: materiały prasowe)

Bernard Maseli to jeden z tych polskich jazzmanów, którego popularność sięga poza granice kraju. Urodzony w Strzelcach Opolskich wibrafonista doskonale znany jest także tarnowskiej publiczności. Wszystko dzięki wielu koncertom, które zagrał w składzie kilku formacji, jak chociażby Walk Away, The Globetrotters czy Dean Brown Band. Już niedługo, bo 9 grudnia, muzyk ponownie zawita do Tarnowa. Tym razem z projektem MaBaSo.

MaBaSo to trio, które realizuje autorską wizję Bernarda Maselego w kwestii elektrycznego jazzu. On sam mówi: – Od zawsze uważałem, że fusion nie musi być realizowane według zamkniętego schematu „wolno-szybko, cicho-głośno”, że może również wykorzystywać wszystkie zdobycze współczesnego akustycznego jazzu.

W swojej muzyce trio wykorzystuje charakterystyczne elementy stylistyki fusion z mocnymi wpływami muzyki r&b, soul i funky, lecz już w warstwie harmoniczno–melodycznej i w sposobie rozgrywania partii solowych mamy do czynienia z myśleniem wywodzącym się w linii prostej z akustycznego jazzu. Wydana w 2014 roku płyta zespołu pod tytułem „Sunshine Of Your Love” cieszy się ogromnym powodzeniem, czego wyrazem są towarzyszące jej od samego początku znakomite recenzje.

MaBaSo, oprócz lidera Bernarda Maselego, tworzą także basista Michał Barański (współpracownik m.in. takich muzyków, jak Bennie Maupin, Nigel Kennedy, Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Aga Zarya, Urszula Dudziak, Kuba Badach, Ewa Bem) oraz najlepszy słowacki perkusista, obecnie mieszkający w Pradze Dano Soltis (m.in. Steve Walsh, Rich Perry, Ingrid Jensen, Aga Zaryan, Peter Lipa). Koncert w Tarnowie odbędzie się 9 grudnia w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 30 złotych do nabycia w siedzibie TCK. (MAK/materiały prasowe tck.pl)

MaBaSo
9 grudnia 2016 r.
Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów)
Start: godzina 19:30
Bilety: 30 złotych (do nabycia w Biurze TCK)

*** *** *** ***

Bądź na bieżąco z publikacjami na blogu AxunArts. Zapisz się już dzisiaj do newslettera.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.