Pocztówka z Chin od Jazzpospolitej

„Jazzpo! Live Made In China” to tytuł nowej płyty zespołu Jazzpospolita, która ukaże się już 30 września.

Okładka płyty „Jazzpo! Live Made In China” (foto: materiały prasowe)

W październiku ubiegłym roku Jazzpospolita podbiła Chiny. Dosłownie podbiła, bowiem reakcje na koncerty, jakie polska grupa zagrała w tym kraju, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem tamtejszej publiczności. W daleką podróż muzycy wybrali się z wydanym dwa lata temu albumem „Jazzpo!” (sprawdź recenzję), który w całości nagrany został na tak zwaną setkę, bez najmniejszej edycji w postprodukcji. Proponowana przez polski zespół energia i muzyczne krajobrazy, dla których jazz jest punktem wyjścia, przyjęły się na azjatyckim gruncie. Pięć z zagranych wówczas koncertów zostało zarejestrowanych. Jak wspominają sami artyści, opuszczając Chiny doskonale wiedzieli, że materiał ten posłuży im do złożenia płyty koncertowej, na której studyjne utwory z „Jazzpo!” zaprezentowane zostaną w wersji ekstremalnej, powiększonej, zaostrzonej i dalekiej od europejskiego chłodu.

„Jazzpo! Live Made In China” będzie pierwszym koncertowym albumem w dorobku zespołu. Jego premiera przewidziana została na 30 września. Wiadomo, że całość ukaże się w dwupłytowej formie zarówno w formacie CD, jak i na winylu. Dodatkowo materiał dostępny będzie w formie digital.

Album live to nie koniec dobrych wiadomości z obozu warszawskiej grupy. Już 7 października w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie, w ramach festiwalu Jazz Jamboree kwartet da premierowy występ promujący nowy materiał. Jednocześnie muzycy już teraz zapowiadają, że w marcu przyszłego roku do sprzedaży trafi piąta studyjna płyta Jazzpospolitej, nad którą prace dobiegają właśnie końca. (MAK/materiały prasowe; jazzpospolita.com)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.