Ostatni muzyczny weekend wakacji z BWA Tarnów

Muzyczne wakacje z BWA Tarnów dobiegają końca. W sobotę i niedzielę odbędą się ostatnie zaplanowane wydarzenia.

Synergia – odsłona lipcowa (foto: Przemysław Sroka/materiały prasowe BWA Tarnów)

O muzycznym sierpniu, jaki zafundowało mieszkańcom Tarnowa miejscowe Biuro Wystaw Artystycznych, pisałem już tutaj. Wśród atrakcji przewidzianych na drugą część wakacji znalazły się m.in. koncerty muzyki klasycznej, wspólne wykonywanie patriotycznych pieśni z okazji rocznicy powstania warszawskiego oraz Synergia, czyli muzyka elektroniczna na żywo. W najbliższą sobotę i niedzielę, tj. 27 i 28 sierpnia, odbędą się ostatnie z zaplanowanych na ten okres wydarzeń.

W sobotę w Parku Sanguszków przy gmachu BWA odbędzie się Synergia. Nazwa imprezy pochodzi od greckiego słowa oznaczającego współpracę i współdziałanie różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań. Synergia to wydarzenie w mikroskali, które przeniesie nas ze standardowych obiektów miejskich do zielonej przestrzeni parku. O selekcję dobrych dźwięków zadbają lokalni didżeje i producenci – ArtJack, Morten Noir, Zolty i Wała. Początek już o godzinie 16. Sobotnia odsłona Synergii będzie kontynuacją wydarzenia, które miało miejsce w ostatni weekend lipca.

Wakacje z BWA Tarnów zakończy niedzielny koncert w ramach cyklu „Klasyka w parku”. O godzinie 17. swój koncert „pod chmurką” rozpocznie żeński zespół instrumentalny Corda Quartet. Grupę opierającą swoje brzmienie na skrzypach, altówce i wiolonczeli tworzą Zuzanna Ogorzelec, Patrycja Sobczyk, Ewa Więcek i Karolina Wrona. Powstała w 2010 roku Corda Quartet może pochwalić się dużym doświadczeniem estradowe, które zawdzięcza licznym koncertom w różnych miejscach Polski, a także występom na konkursach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Efekt tych zmagań są między innymi I miejsce na międzynarodowym konkursie „Pod szczęśliwą gwiazdą” i wyróżnienie na ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych. Zespół wykonuje muzykę o szerokim przekroju stylistycznym – od klasyki, poprzez brzmienia współczesne, aż do muzyki rozrywkowej.

Uczestnictwo w obu imprezach jest bezpłatne. Wydarzenia są związane ze 150-leciem Parku Strzeleckiego. (MAK)

„Synergia”
27 sierpnia 2016 r.
Plac przed BWA, Pałacyk Strzelecki (ul. Słowackiego 1, Tarnów)
Start: godzina 16:00
Planowane zakończenie: godzina 22:00
Wstęp wolny

„Klasyka w parku”
28 sierpnia 2016 r.
Plac przed BWA, Pałacyk Strzelecki (ul. Słowackiego 1, Tarnów)
Start: godzina 17:00
Wstęp wolny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.