Muzyczne wakacje w BWA Tarnów

Sporo muzycznych atrakcji na drugą część tegorocznych wakacji przygotowało Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

Lato w pełni. Plaże, jeziora, lasy i góry kuszą swoim naturalnym pięknem, ale mieszkańcy Tarnowa, którzy wakacje spędzają w mieście, nie powinni narzekać na nudę. Pierwsza część lata obfitowała chociażby w koncerty jazzu tradycyjnego, druga zapowiada się równie ciekawie. Tarnowskie Centrum Kultury przygotowało jedenastą edycję festiwalu Był Sobie Blues, Biuro Wystaw Artystycznych kusi natomiast serią wydarzeń muzyczno-kulturalnych, dla których tłem będzie Park Strzelecki.

Plakat promujący muzyczne spotkanie „Powstanie Pokoleń”

Już 1 sierpnia przed budynkiem BWA odbędzie się druga edycja imprezy, podczas której odśpiewane zostaną piosenki z Powstania Warszawskiego. Wszystko w ramach upamiętnienia 72. rocznicy wybuchu walk w stolicy i przeciwstawienia się nazistowskiemu okupantowi. Spotkanie „Powstanie Pokoleń” przygotowali tarnowscy seniorzy z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej, harcerze ZHP i BWA Tarnów. W wydarzenie zaangażowała się także Rada Osiedla nr 3 „Piaskówka”.

– Przed rokiem po raz pierwszy zaprosiliśmy na wspólne śpiewanie. Przyszło wówczas ponad trzysta osób, całe rodziny. Mamy nadzieję, że tym razem tarnowianie także nie zawiodą – mówi Mirosław Biedroń z Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej. – Pałacyk Strzelecki to dawna harcówka – dodaje Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor BWA, podkreślając jednocześnie symboliczność miejsca. O muzyczną stronę wydarzenia zadbają m.in. tarnowscy harcerze. Na miejscu obecni będą również członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. 16 Pułku Piechoty w Tarnowie w umundurowaniu wzorowanym na strojach powstańców. Dla uczestników i osób chętnych wziąć udział w „Powstaniu Pokoleń” organizatorzy przygotowali ponad pół tysiąca bezpłatnych śpiewników, które z pewnością pomogą i zachęcą do wspólnego wykonywania powstańczych piosenek. Początek o godzinie 17.

Duet Accosax wystąpi w ramach cyklu „Klasyka w parku”

Sierpniowe niedziele należeć będą z kolei do muzyki klasycznej. W ramach kameralnych koncertów, jakie odbywać będą się przed Pałacykiem Strzeleckim, publiczności zaprezentują się absolwenci i pedagodzy Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Tworzone przez nich formacje i projekty sięgają po brzmienia zarówno muzyki poważnej, jak i rozrywkowej. Połączenie to gwarantuje ciekawie spędzony czas. Poniżej harmonogram występów „Klasyka w parku”.

7 sierpnia – Accosax (Paweł Kusion – akordeon, Michał Król – saksofon)
14 sierpnia – Chilla Quartet
21 sierpnia – Alicja Kawa, Wojciech Gurgul (gitary)
28 sierpnia – Corda Quartet

Synergia – logo cyklu

Ostatnim muzycznym wydarzeniem proponowanym przez BWA Tarnów na drugą część wakacji jest cykl imprez z muzyką elektroniczną pod nazwą Synergia. Synergia (z greckiego: współpraca) to współdziałanie różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań. Synergia to wydarzenie w mikroskali, które przeniesie nas ze standardowych obiektów miejskich do zielonej przestrzeni Parku Strzeleckiego.

– W ten sposób chcemy zainspirować do nowych form wypoczynku, połączonych z możliwością obcowania ze sztuką i naturą jednocześnie. W wydzielonej przestrzeni przed budynkiem BWA powstanie strefa wypełniona specjalną oprawą muzyczną wykonywaną na żywo przez lokalnych artystów związanych z muzyką elektroniczną – informują organizatorzy.

Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców i zachęcić ma do nowych poszukiwań twórczych w świecie kultury i sztuki. Tegoroczna, pierwsza edycja Synergii w zamierzeniu jest początkiem cyklu, do współtworzenia którego BWA Tarnów planuje zachęcać zarówno kreatywnych uczestników, jak również kolejnych artystów. Imprezy w ramach Synergii odbędą się w ostatnie soboty lipca (30.07) i sierpnia (27.08) przed Pałacykiem Strzeleckim i potrwają od godziny 16. do 22. O oprawę muzyczna zadbają Morten Noir, Zolty, Wała i z4bka.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. (MAK/materiały prasowe)

„Powstanie Pokoleń”
1 sierpnia 2016 r.
Plac przed BWA, Pałacyk Strzelecki (ul. Słowackiego 1, Tarnów)
Start: godzina 17:00
Wstęp wolny

„Klasyka w parku”
7-28 sierpnia 2016 r.
Plac przed BWA, Pałacyk Strzelecki (ul. Słowackiego 1, Tarnów)
Start: godzina 17:00
Wstęp wolny

„Synergia”
30 lipca i 27 sierpnia 2016 r.
Plac przed BWA, Pałacyk Strzelecki (ul. Słowackiego 1, Tarnów)
Start: godzina 16:00
Planowane zakończenie: godzina 22:00
Wstęp wolny

4 uwagi do wpisu “Muzyczne wakacje w BWA Tarnów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.