Relacja: Dawid Podsiadło w ramach Zdearzeń 2016 (24.06.2016 r., Tarnów)

W miniony piątek Dawid Podsiadło pojawił się na Rynku w Tarnowie. Wokalista był główną gwiazdą tegorocznych Zdearzeń.

Dawid Podsiadło (foto: Łukasz Ziętek/materiały prasowe)

Za nami Zdearzenia, czyli coroczne Święto Miasta Tarnowa. Na mieszkańców przez cały miniony weekend czekały atrakcje kulturalno-rozrywkowe rozlokowane w charakterystycznych punktach Tarnowa, jak chociażby Park Strzelecki, ulica Wałowa czy Rynek. Główny plac obok zabytkowe ratusza był oczywiście sercem imprezy. To tam w piątkowy i sobotni wieczór odbyły się plenerowe koncerty muzyczne. Główną gwiazdą tegorocznej edycji Zdearzeń był Dawid Podsiadło, który swój koncert zagrał pierwszego dnia święta.

Podsiadło do Tarnowa przyjechał promować swój ubiegłoroczny album „Annoyance And Disappointment” i jeśli ktoś miał co do tego wątpliwości, to zostały one rozwiane już na wstępie, kiedy to artysta wraz z towarzyszącym mu zespołem zaprezentował trzy kompozycje ze wspomnianej płyty: „Sunlight (intro)”, „Forest” i numer singlowy „W dobrą stronę”. Żadną niespodzianką nie był dla mnie fakt, że właśnie ten ostatni wywołał największy aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Na duże wsparcie ze strony ludzi wokalista mógł liczyć również w momencie wykonywania piosenek „No” i „Trójkąty i kwadraty” (oba kawałki promowały debiutancki materiał wokalisty wydany trzy lata temu). Ostatnia ze wspomnianych kompozycji przedstawiona została jako swego rodzaju miks z „Get Lucky” – przebojem, który triumfy na światowych listach święcił właśnie w okresie fonograficznego debiutu polskiego piosenkarza. Piątkowy koncert był także okazją do tego, aby nie tylko poskakać podczas wykonywania bardziej popularnych numerów, ale dał także możliwość posłuchania tych piosenek Dawida Podsiadły, które ze względu na swój brzmieniowy charakter nie są materiałem idealnie pasującym do komercyjnych rozgłośni radiowych (nie zapominajmy bowiem, że wokalista ten, pomimo swojej alternatywnej postawy, cały czas pozostaje w rozrywkowym nurcie muzyki pop). Od strony artystycznej wykonania te niewątpliwie prezentowały wysoki poziom. Nie jestem jednak do końca przekonany, czy takie mocne odloty, które momentami skłaniały się bardziej ku brzmieniowemu eksperymentowi charakterystycznemu dla sceny off-owej niż głównego nurtu, były tym, co powinno zabrzmieć na koncercie plenerowym. Te duszne muzyczne frazy o wiele lepiej sprawdziłyby się podczas występu klubowego niż w otwartej przestrzeni. Nie zmienia to jednak faktu, że Podsiadło to niewątpliwie wokalista zacny, którego twórczości nie można marginalizować. Nawet gdybyśmy chcieli – zwyczajni się nie da.

Jako support przed gwiazdą wieczoru na scenie pojawiły się dwa młode tarnowskie zespoły: Wasabi i Need More Clouds. Niestety, tego wieczoru obu grup nie miałem możliwości posłuchać i zobaczyć na żywo. Na Rynek dotarłem w momencie, kiedy druga z wymienionych formacji żegnała się z publicznością, a spóźnienie podyktowane było uczestnictwem w oficjalnej inauguracji Zdearzeń 2016 w teatrze, która zwieńczona została koncertem Krzysztofa Napiórkowskiego. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.