Trzecia edycja Festiwalu Kazimiernikejszyn już 7 lipca

Trzecia edycja Festiwalu Kazimiernikejszyn odbędzie się w dniach 7-10 lipca w Kazimierzu Dolnym. W programie znajdą się żywiołowe koncerty m.in.: Organka, Mariki, Kapeli ze Wsi Warszawa i Domowych Melodii.

Łąki Łan – jedna z muzycznych gwiazd tegorocznej edycji festiwalu (foto: materiały prasowe)

Idea Festiwalu Kazimiernikejszyn jest prosta – oderwać się od codzienności i naładować pozytywną energią. Bogaty, zbudowany na licznych kontrastach program trzeciej edycji bez wątpienia pozwoli ten stan osiągnąć i przekazać każdemu uczestnikowi jak najwięcej dystansu. Wśród kilkudziesięciu atrakcji znajdą się m.in. Durniej, czyli turniej rzeczy durnych w pozytywnym tego słowa znaczeniu; Rajd Rowerowy tunelem z lampą czołówką na granicy Kazimierza i Bochotnicy; Bumper Balls, czyli nadmuchiwane kule, do których się wchodzi, gra w piłkę i nawzajem obija lub stacza z górki; Z Głową W Chmurach, czyli turystyka leniwa i wygodne lewitowanie; Paprowędrówka – wędrówka z Paprodziadem po znanych i sekretnych miejscach Kazimierza Dolnego; Warsztaty Śmiechu – ćwiczenia związane z głębokim oddychaniem i wyśmiewaniem powietrza; Walka Na Kolory, czyli pozytywna walka na kolorowe farby; Paprykalaba – orkiestra warzywna, niezwykły eksperyment z pogranicza muzyki i kulinariów. Hitem każdej edycji jest Strefa Nudy, czyli miejsce, w którym nic się nie dzieje i w którym można odpocząć od nadmiaru atrakcji.

Festiwal Kazimiernikejszyn to także uczta muzyczna, podczas której będzie można „skonsumować” przekazujące pozytywną energię koncerty. W tym roku na festiwalu wystąpią m.in.: Marika, Domowe Melodie, Łąki Łan, Organek, Jacek Kleyff i Słoma, Kapela ze Wsi Warszawa, Zeus, Psio Crew. W niedzielę (10 lipca) Festiwal będzie otwarty dla wszystkich (nie obowiązują wtedy bilety) i w tym dniu przewidziany jest koncert zespołu Dziady Kazimierskie i bicie rekordu w ilości osób śmiejących się. Kazimiernikejszyn nie zapomina także o dzieciach – dla nich dedykowana będzie specjalna Mała Strefa, w której pod okiem wykwalifikowanych osób odbędzie się wiele warsztatów i zabaw.

– Kazimiernikejszyn to inspirujący miks muzyki, aktywności, natury, relaksu i jasnej strony mocy, bezspinkowej atmosfery i pomagania. Warto także dodać, że to na naszym festiwalu Kasia Nosowska po raz pierwszy tańczyła na scenie, co niewątpliwie świadczy o jego bezspinkowej atmosferze – mówi Michał Niewęgłowski, pomysłodawca i organizator festiwalu.

Bilety na festiwal można nabywać poprzez stronę festiwalu, a także za pośrednictwem sieci Eventim i Empikach. Osoby działające w fundacjach, stowarzyszeniach pomagając innym, światu, zwierzętom, etc., a także certyfikowani ratownicy medyczni mogą otrzymać 50% zniżki. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.