Nagroda za wsparcie. Ola Trzaska zbiera fundusze na wydanie płyty

Polska wokalistka sięga po crowdfunding, który ma jej pomóc w zbiórce pieniędzy na nagranie i wydanie drugiej solowej płyty.

Ola Trzaska (foto: Karol Stańczak)

Ola Trzaska to wokalistka, flecistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Studium Jazzowego im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Na początku 2014 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany „All Around” (patronat AxunArts; sprawdź recenzję), za który artystka otrzymała nominację do nagrody Fryderyka w kategorii fonograficznego debiutu w muzyce jazzowej. Trzaska jest także dwukrotną finalistką konkursu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka”, Novum Jazz Festival oraz Voicingers.

Na jesień tego roku wokalistka zaplanowała premierę drugiej solowej płyty, na którą wedle zapowiedzi złoży się dwanaście kompozycji – dziewięć autorskich i trzy jazzowe standardy. Do wydania albumu brakuje jednak środków finansowych. Te Ola Trzaska postanowiła zebrać w Internecie. Stąd też pomysł, aby skorzystać z modnego w ostatnim czasie crowdfundingu, czyli formy finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana. Zbiórki pieniędzy odbywa się na portalu Odpal Projekt. Akcja potrwa do końca lipca. Celem jest zebranie dwudziestu tysięcy złotych – tyle bowiem wynosi łączy koszt takich rzeczy jak chociażby miks i mastering płyty oraz jej tłoczenie.

Każdemu, kto postanowi pomóc, Ola Trzaska zrewanżuje się w odpowiedni sposób. Wśród nagród znajdują się fragmenty rękopisów piosenek, płyta demo z trzema utworami oraz indywidualna lekcji muzyki poprowadzona przez samą artystkę. Najbardziej interesująca nagroda, czyli fizyczne wydanie płyty, to wsparcie kosztu stu złotych, a więc zdecydowanie więcej niż w przypadku innych tego typu zbiórek, do wsparcia których zachęcałem na łamach blogu (m.in. Niskie Ciśnienie, MA, Magnificent Muttley, Earl Jacob i Eskaubei & Tomek Nowak Quartet). Dokładne szczegóły na temat akcji oraz ewentualnych korzyści wynikających z przeznaczenia na nią pieniędzy znajdują się na stronie Odpal Projekt. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.