Patronat: Art Celebration 2016 – History of the Rhythm (26.06.2016 r., Rzeszów)

W ostatnią niedzielę czerwca na rzeszowskim Rynku odbędzie się czwarta edycja koncertu Art Celebration.

Ten Typ Mes (foto: Jakub Seruś/Juwenalia Tarnowskie 2012)

Czwarta edycja Art Celebration to ukazanie historii ewolucji muzyki rytmicznej i pokazanie zmian jakie następowały w niej na przestrzeni lat, jak również udowodnienie, że we współczesnej muzyce, gatunki takie jak jazz, soul, rythm and blues czy hip-hop, wzajemnie się przenikają i wpływają na siebie. W tym celu organizatorzy koncertu zaprosili do współpracy artystów, którzy znani są ze swojej otwartości na różne gatunki i nie boją się podejmować nowych wyzwań. Podczas tegorocznej edycji wystąpią: wokalistka Katarzyna Rościńska (kojarzona również jako K8), raperzy Ten Typ Mes, Te-Tris i DJ Eprom. Koncert poprowadzi raper oraz dziennikarz radiowej Czwórki Numer Raz.

Artyści zaprezentują zarówno swoje autorskie utwory w unikatowych aranżacjach, jak również wezmą udział w specjalnie przygotowanych na okoliczność koncertu fragmentach ukazujących ewolucję muzyki na przestrzeni ostatniego stulecia. Zespół koncertowy AC Band pod wodzą autora aranżacji Zbigniewa Jakubka (klawisze) będą tworzyć czołowi polscy muzycy: Michał Barański (bas), Wojciech Fedkowicz (perkusja), Damian Kurasz (gitara), Marek Podkowa (saksofon), Łukasz Rakalski (puzon) i Tomasz Nowak (trąbka).

Gościem specjalnym koncertu będzie Michał Urbaniak – legendarny muzyk, który jako jedyny zdobył realną popularność na amerykańskiej scenie jazzowej i współpracował z Milesem Davisem, nagrywając partię skrzypiec na płytę „Tutu”. Michał Urbaniak jest również pionierem łączenia jazzu z hip-hopem i wielkim orędownikiem takich fuzji.

History of the Rhythm to ukazanie etapów w rozwoju muzyki rozrywkowej poprzez didżejskie medleje złożone z charakterystycznych utworów dla każdego gatunku miksowane na żywo przez didżeja Eproma, krótkie wprowadzenie Numera Raza oraz utwory wykonywane przez wokalistkę Katarzynę Rościńską i innych uczestników naszego koncertu. Podczas części opisującej hip-hop, Numer Raz – jako pionier tego gatunku w Polsce – wykona jeden ze swoich pierwszych utworów z lat 90.

Art Celebration to koncertowa idea Zbigniewa Jakubka i Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza, która od czterech lat zamyka rzeszowską odsłonę festiwalu Wschód Kultury. Przewodnią ideą Art Celebration jest prowokowanie do współpracy przedstawicieli różnych gatunków muzycznych i różnych form artystycznych. Do tej pory podczas koncertów Art Celebration wystąpili m.in.: Natalia i Paulina Przybysz, Dean Brown, Bernard Maseli, Smolik i Kev Fox, Daniel Drumz, Mr Krime, Kixnare, Tołhaje, Zumbaland.

Tegoroczna edycja jest nawiązaniem do pierwszej odsłony Art Celebration z 2013 roku, która odbyła się pod hasłem „Jazz & Hip-Hop”. Wszystkie dotychczasowe edycja koncertu odbyły się pod patronatem AxunArts. Tegoroczna również związana jest z taką współpracą. (MAK/materiały prasowe)

Art Celebration 2016 – History of the Rhythm
26 czerwca 2016 r.
Rynek w Rzeszowie
Start: 19:30
Wstęp wolny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.