Premiera płyty Niskiego Ciśnienia już w czerwcu

Niskie Ciśnienie dzieli się swoim debiutanckim albumem.

Okładka płyty „Dla domu i ogrodu”

Niskie Ciśnienie to troje przyjaciół z Warszawy: muzycy Alicja Peszkowska i Michał Przerwa-Tetmajer oraz tekściarka Aleksandra Janus. Ala i Michał znają się niemal od zawsze, czasem nawet żartują, że od pokoleń: – Nasi dziadkowie wspólnie odprowadzali tatę Ali i mamę Michała do jednego z warszawskich przedszkoli. Dziadkowie byli przyjaciółmi, rodzice również, w końcu i my się zaprzyjaźniliśmy – mówi Michał.

Od początku tym, co ich łączyło była muzyka. Ala śpiewała od dziecka. Najpierw w telewizyjnym Domowym Przedszkolu, chórach, potem w warszawskim Domu Kultury Dorożkarnia. Michał, w dzieciństwie zainteresowany głównie matematyką, w liceum zdecydował się dokonać rewolucyjnej zmiany w swoim życiu i zostać muzykiem jazzowym. Po latach zdecydowali się na wspólny projekt muzyczny, do którego zaprosili Olę Janus. Tak powstało Niskie Ciśnienie – zespół, którego znakiem rozpoznawczym są piękne mądre teksty, czerpiące garściami z tradycji polskiej piosenki oraz muzyka, nawiązująca do amerykańskiego folku, bluesa i ragtime’u, która pozwala wyciszyć emocje i oderwać się od codziennych spraw. Jeśli dodać do tego doświadczenie muzyczne Michała (od wielu lat koncertującego na całym świecie w ramach m.in. Jazzpospolitej), ciepło głosu Alicji i wrażliwość literacką Oli, powstaje zupełnie nowa jakość na polskim rynku muzycznym.

Niskie Ciśnienie wydaje właśnie swoją pierwszą autorską płytę. „Dla domu i ogrodu” to zbiór jedenastu kompozycji o życiu, o prostych, choć czasem skomplikowanych emocjach, o tym wszystkim, z czym na co co dzień musi się mierzyć każdy z nas. Pieniądze na wydanie płyty zostały zebrane przy pomocy internetowej platformy crowdfundingowej. – Od dawna marzyliśmy o wydaniu czegoś razem. Na naszych prawach, od początku do końca. Wzięliśmy więc sprawy w swoje ręce, skrzyknęliśmy przyjaciół, dołączyli też do nas zupełnie obcy ludzie, którym spodobało się to, co robimy – tłumaczy Alicja.

Premiera płyty odbędzie się podczas koncertu plenerowego 12 czerwca o godzinie 16. w Gruncie i Wodzie, nowej ekologicznej klubokawiarni nad Wisłą, przy Bulwarze Flotylii Wiślanej (na wysokości ul. Wilanowskiej). Wstęp wolny. W regularnej sprzedaży płyta będzie dostępna od 6 czerwca, m.in. w dobrych sklepach muzycznych, sieci salonów Empik, a także we wszystkich sklepach internetowych i portalach streamingowych.

Przypominam, że opublikowana w roku ubiegłym epka Niskiego Ciśnienia, „Wata cukrowa”, znalazła się w zestawieniu najlepszych tego typu polskich płyt w podsumowaniu przeprowadzonym na blogu AxunArts. Sam zespół całkiem niedawno pojawił się również na liście trendy według AxunArts. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.