Pomóż wydać płytę zespołowi MA

#mannadlama to akcja, której celem jest zebranie środków finansowych na wydanie płyty zespołu MA.

Zespół MA podczas koncertu w Tarnowie w 2015 roku

Zespół MA powstał w lutym 2014 roku w Szczecinie z inicjatywy muzyków współtworzących wcześniej takie projekty, jak Big Fat Mama, Moonlight, Arka Noego i Dikanda. Pod względem muzycznym grupie najbliżej jest do Big Fat Mamy. Co prawda MA prezentuje bardziej złagodzoną, przez co mniej funkową twórczość, ale kładzie jednocześnie nacisk na psychodeliczną wizję dźwiękowego świata. Ich utwory oscylują także wokół muzyki soul, rocka, a nawet reggae. Wszystko to doprawione zostaje szczyptą elektroniki.

Na wrzesień 2016 rok grupa zaplanowała premierę debiutanckiej płyty zatytułowanej „DreaMa”. Do wydania albumu brakuje jednak środków finansowych. Te zespół postanowił zebrać w Internecie. Stąd też pomysł, aby skorzystać z modnego w ostatnim czasie crowdfundingu, czyli formy finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana. Akcja zbiórki pieniędzy trwa aktualnie na portalu Wspieram.to. Projekt zostanie zrealizowany, jeżeli do 3 lipca tego roku zespołowi uda się zebrać dwadzieścia pięć tysięcy złotych. Tyle bowiem wynosi łączy koszt miksu i masteringu płyty, jej tłoczenie i projektu okładki.

Każdemu, kto postanowi pomóc, szczecińska grupa zrewanżuje się w odpowiedni sposób. Wśród nagród, oprócz płyty w formie elektronicznej i fizycznej, znajdują się również mniej typowe propozycje, takie jak prywatna lekcja muzyki, rejs po Odrze, kolacja z zespołem lub trzy dni w trasie koncertowej. Szczegóły na stronie Wspieram.to/ma.

Po ubiegłorocznym koncercie MA w Tarnowie w ramach festiwalu Był Sobie Blues, obiecałem zespołowi, że ich debiutancki album zakupię już w dniu premiery. Biorąc poprawkę na zaistniałą sytuację, z wielką chęcią wesprę finansowo wydanie płyty. A Wy, sypniecie groszem? (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.