Duet Nash prezentuje swój „Trik”

„Trik” to tytuł debiutanckiego albumu zespołu Nash. Oficjalna premiera płyty przypada na dzień dzisiejszy.

Okładka płyty „Trik” (foto: materiały prasowe)

Nash to projekt muzyczny tworzony przez wokalistkę Annę Gadt i producenta oraz klawiszowca Miłosza Wośkę. W warstwie muzycznej projekt łączy brzmienia akustyczne z elektroniką, jak również nawiązuje do estetyki indie popu i nurtu songwriter. Wszystkie teksty napisane są po polsku i odsyłają do przestrzeni będących na styku magii i świata realnego. Producentem płyty jest Andrzej Izdebski, część tekstów napisał Dariusz Lewandowski. Pierwsza płyta duetu zatytułowana „Trik” ukazuje się dzisiaj, czyli 9 maja. Wydawcą krążka jest wytwórni Fonobo.

Anna Gadt i Miłosz Wośko to dwoje muzyków realizujących niezależnie swoje indywidualne projekty, którzy spotkali się, by w nieśpieszny sposób stworzyć piosenki. Tym niemniej Nash tylko pozornie wydaje się być duetem. – Każde z nas chodzi swoimi ścieżkami. Siłą zdaje się być odmienność wynikająca z różnych upodobań muzycznych, ale wspólnego światopoglądu – podkreślają twórcy. – Łączy nas potrzeba wyrażania emocji w sposób nienarzucający się, a także zachowanie pewnego dystansu do rzeczywistości. Piosenki, które powstały odzwierciedlają nasz sposób widzenia świata. „Trik” jest sztuczką magiczną, przyjętą przez nas formą i konwencją do opowiedzenia o rzeczach nurtujących nas w środku. Jesteśmy ciekawi, jak widzą to słuchacze. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź.

Na płycie można usłyszeć liczne instrumenty orkiestrowe – kwartet dęty (dwie waltornie, flugelhorn, puzon), skrzypce, klarnet basowy. Ponadto niemalże w każdym utworze pojawia się Yamaha CP-70 – nietypowe pianino elektroakustyczne z lat 70. Mieszanka taka zapewnia interesujące brzmienie, które powinno zadowolić nawet najbardziej wybrednych odbiorców.

Płytę „Trik” promuje singiel „Mandalay”, do którego powstał teledysk. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.