Juwenalia Tarnowskie 2016: Bednarek i Sobota gwiazdami imprezy

Tegoroczna edycja Juwenaliów Tarnowskich to cztery dni imprez i wydarzeń dla studentów oraz mieszkańców miasta.

Konferencja prasowa Juwenaliów Tarnowskich 2016. Od lewej: Kamil Spędzia (przewodniczący RUSS PWSZ w Tarnowie), Małgorzata Martowicz (prorektor ds. studenckich i dydaktyki PWSZ w Tarnowie), Grzegorz Sokołowski (sekretarz Stowarzyszenia Projekt Tarnów), Robert Barys (prezes Fundacji Pro Driver)

Organizowane w tym roku po raz dziesiąty Juwenalia Tarnowskie potrwają od 12 do 15 maja i swoim zasięgiem obejmą nie tylko Kampus Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ale także teatr, plac przy Centrum Handlowym ECHO, Galerię Handlową Tarnovia i miejscowość sąsiadującą z Tarnowem, Zbylitowską Górę. Impreza zainaugurowana zostaną 12 maja (czwartek). Bezpośrednio przed VI Juwenaliowym Przedwieczorem Kabaretowym w Teatrze im. L. Solskiego, którego gwiazdą będzie krakowska grupa Comedy Menshow, studentom zostaną przekazane symboliczne klucze do bram miasta. Początek o godzinie 18.

W piątek, 13 maja, na terenie Kampusu PWSZ w Tarnowie odbywać będą się zmagania studentów w ramach Dania Rywalizacji Studenckiej, natomiast wieczorem uczelniana Aula zamieni się w salę kinową. Wszystko za sprawą kolejnej edycja Nocnego Maratonu Filmowego. W tym roku projekcji trzech hitów znanych z dużego ekranu towarzyszyć będzie Wielkie Grillowanie. Wstęp darmowy.

Na kolejny dzień, czyli sobotę (14 maja), w Zbylitowskiej Górze zaplanowano imprezę pod nazwą Pro Driver Show. Jak zapowiedział Robert Barys, jej celem będzie propagowanie bezpiecznej jazdy, a całość połączona zostanie z atrakcyjnymi wydarzeniami związanymi z motoryzacją i motosportem. Uczestnicy show zupełnie za darmo będą mogli skorzystać z szeregu atrakcji, takich jak obejrzenie przejazdów samochodów wyścigowych oraz off-roadowych czy też wzięcie udziału w szkoleniu z bezpiecznej jazdy.

Kamil Bednarek podczas Juwenaliów Tarnowskich 2011

Ostatni dzień święta żaków to oczywiście koncerty muzyczne. W tym roku zmieniło się ich miejsce. – Po raz pierwszy finał Juwenaliów Tarnowskich odbędzie się na terenie parkingu Centrum Handlowego ECHO. Zmiana miejsca podyktowana była przyczynami od nas niezależnymi (remont stadionu KS Błękitni – przyp. red.) – informował podczas konferencji prasowej Grzegorz Sokołowski. 15 maja na dużej scenie zagrają trzy lokalne supporty – Foxhill (laureat trzeciego Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego), Fingers, duet Lajt/Tafel – i trzy gwiazdy wieczoru. Będą nimi (w kolejności pojawiania się na scenie): raper Sobota, przedstawiciel sceny reggae Kamil Bednarek i wokalista disco polo Tomasz Niecik. Początek muzycznych atrakcji zaplanowany jest na godzinę 14:30.

Szczegółowy harmonogram występów (wraz z godzinami pojawienie się na scenie poszczególnych wykonawców) podany zostanie na łamach oficjalnych kanałów informacyjnych Juwenaliów. Niedzielne muzyczne emocje to oczywiście nie wszystko, co przygotowano dla studentów i mieszkańców Tarnowa. – Standardem będzie strefa gastronomiczna. Nowością, jaką chcemy wprowadzić w tym roku, będzie natomiast strefa wesołego miasteczka, z którego mam nadzieję chętnie skorzystają i studenci, i dzieci. Mamy zapewnienie, że przygotowane atrakcje będę w sferze zainteresowań zarówno jednej, jak i drugiej grupy – powiedział Kamil Spędzia.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej mają bezpłatny wstęp na muzyczny finał. Na pozostałych studentów oraz osoby niestudiujące czekają bilety w cenie 10 złotych (w przedsprzedaży w sieci sklepów Al. Capone). Wejściówki będzie można zakupić także bezpośrednio przed koncertami, jednak ich cena będzie wynosiła już 15 złotych.

Dodatkowo, podobnie jak w latach poprzednich, studenckiemu świętu towarzyszyć będą Wybory Miss Studentek PWSZ. Ich finał odbędzie się 7 maja w Galerii Handlowej Tarnovia, a wśród nagród czekających na atrakcyjne młode damy znalazły się m.in. laptop, udział w pokazie stylizowanym przez Maję Sablewską oraz karnety na siłownię i zajęcia fitness do jednego z tarnowskich klubów.

To już szósta edycja Juwenaliów Tarnowskich organizowana samodzielnie przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie. Tegoroczna edycja imprezy będzie również szóstą z kolei pod patronatem AxunArts. Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich imprez i wydarzeń w ramach Juwenaliów Tarnowskich 2016 dostępne będą na stronie juwenaliatarnowskie.pl oraz w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram) pod specjalnym hasztagiem #JuwenaliaTarnowskie. Zachęcam także do odwiedzania blogu AxunArts, gdzie na bieżąco pojawiać będą się informacje związane ze świętem tarnowskich żaków. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.