Foxhill laureatem Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego

Poznaliśmy laureata trzeciej edycji Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego. Finał, który odbył się w poniedziałek 4 kwietnia, wygrała grupa Foxhill.

Foxhill podczas występu na 3. Tarnowskim Przeglądzie Muzycznym

Wzorem poprzednich lat organizatorzy Juwenaliów Tarnowskich w ramach otwartego plebiscytu postanowili wyłonić support koncertu głównego. Po wstępnej selekcji zgłoszeń, w poniedziałek 4 kwietnia w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie wystąpiło pięć zespołów wywodzących się z Tarnowem lub jego okolic: Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów, Foxhill, Mercurius (grupa swoich sił w Przeglądzie próbowała już rok temu), Na Ostatnią Chwilę i The Pajx. Wykonawcy zagrali po dwa utwory. Wszystkie utrzymane były w szeroko pojmowanej stylistyce rockowej, jednak każdy z bandów zadbał w tej kwestii o różnorodność. Pojawiły się kompozycje nawiązujące od melodyjnego metalu, ostrzejszego rock’n’rolla, ale także funku, indie i gitarowego popu. Pomimo krótkiego muzycznego stażu części grup, publika – tym razem nieco liczniejsza niż w latach ubiegłych – miała okazję usłyszeć sporo autorskich kompozycji. Tylko jedna zagrana piosenka była tzw. coverem, co przecież na tego typu konkursach nie zdarza się nazbyt często.

Laureatem Przeglądu został zespół Foxhill. Formacja powstała pod koniec 2012 roku. Jak zaznaczają sami wykonawcy, ich utwory są żywe, emocjonalne i płyną prosto z serca. Wśród artystów, których twórczość bywa dla nich inspirująca, wymieniają m.in. kalifornijską formację Weezer, Brytyjczyków z Gnarwolves, a także rodzime kapele The Analogs i Coma. Co ciekawe, panowie jeszcze kilka dni temu nie do końca wierzyli w sens grania na Przeglądzie, co zaznaczyli w jednym z wpisów na swoim facebookowym profilu. Jak widać, życie spłatało im figla. Zwyczajnie czasami warto wierzyć w siebie i podejmować decyzje, do których początkowo nie jesteśmy w stu procentach przekonani.

Jury w składzie: Kamil Spędzia (przewodniczący RUSS PWSZ w Tarnowie), Norbert Ziemirski (z-ca redaktora naczelnego największego tarnowskiego portalu informacyjnego – tarnow.net.pl) oraz moja skromna osoba (jednocześnie przewodniczący kapituły) przed ogłoszeniem ostatecznego werdyktu zaznaczyło, iż poziom tegorocznej edycji konkursu był wyrównany, a zespoły, jakie wzięły udział w finale, mają przysłowiowe „papiery na granie”. Od siebie mogę tylko dodać, że obrady nie były bardzo burzliwe, ale sama decyzja nie należała wcale do najłatwiejszych. Kwestia pierwszego miejsca rozstrzygnęła się jednak szybko – zespół Foxhill wygrał na kartach punktacyjnych u każdego jurora.

Grupa Foxhill w nagrodę wystąpi jako support podczas finałowego koncertu Juwenaliów Tarnowskich 2016. Zespoły Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów i The Pajx, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, otrzymały szansę zaprezentowania się podczas imprez towarzyszących studenckiemu świętu. Dodatkowo dla laureatów trzech pierwszych miejsc przygotowane zostały nagrody rzeczowe w postaci symbolicznych statuetek oraz vouchery do wykorzystania w tarnowskim Salonie Muzycznym „Sonic”. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.