Koncert: Piotr Wojtasik Quartet w TCK (29.01.2016 r., Tarnów)

Końcem stycznia w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpi kwartet Piotra Wojtasika. Przedsprzedaż biletów startuje już dzisiaj.

Plakat promujący koncert (foto: materiały prasowe)

Wraz z nowym rokiem do popularnych Piwnic Tarnowskiego Centrum Kultury powracają koncerty jazzowe. Tym razem dla miejscowych melomanów zagra zespół Piotr Wojtasik Quartet. Koncert odbędzie się 29 stycznia Do Tarnowa Piotr Wojtasik przyjeżdża z całkowicie świeżym i energetycznym programem koncertowym. Jak czytamy w zapowiedzi, kwartet zaprezentuje jazz nowoczesny, momentami free jazz. Wszystkie utwory, jakie zabrzmią podczas koncertu, stanowią starannie dobrane autorskie kompozycje Piotra Wojtasika, które tworzą wyważone połączenie mainstreamu z elementami muzyki słowiańskiej. Oprócz lidera na scenie pojawią się również: węgierski saksofonista Viktor Tóth, kontrabasista Michał Barański i perkusista Eric Allen ze Stanów Zjednoczonych.

Lider kwartetu, Piotr Wojtasik, jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowcą macierzystej uczelni, jak również Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Prowadzi także warsztaty muzyczne. Zadebiutował na festiwalu Jazz Jamboree w 1988 roku wraz z zespołem New Presentation, z którym zarejestrował swój pierwszy materiał. Ostatnią z dotychczasowych płyt w jego solowym dorobku jest album „Old Land”, który ukazał się w 2013 roku. Na tej płycie jazz przeplata się z muzyką świata, a u boku lidera pojawiają się legendy, m.in. Billy Hart, Kirk Ligtsey i Essiet Okon Essiet.

Koncert zespołu Piotr Wojtasik Quartet w Tarnowie już 29 stycznia. Bilety na to wydarzenie w cenie 30 złotych można nabywać w przedsprzedaży w siedzibie Tarnowskiego Centrum Kultury. (MAK/materiały prasowe)

Piotr Wojtasik Quartet
29 stycznia 2016 r.
Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury (Tarnów, Rynek 5)
Start: godzina 19:30
Bilety: 30 złotych (przedsprzedaż od 12.01.2016 r. w TCK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.