Szczegóły muzycznych wydarzeń 24. Finału WOŚP w Tarnowie

Dziesiątego stycznia 2016 roku cała Polska zjednoczy się w 24. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej będzie w Tarnowie.

Jak co roku w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice miast, aby pomóc w zbiórce pieniędzy, które będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Podobnie jak w latach ubiegłych, tarnowski Sztab WOŚP wspólnie z wieloma partnerami przygotował cykl imprez, które odbędą się przez cały weekend. Kulminacją będzie niedzielny koncert na tarnowskim Rynku. Podczas rynkowego Finału wystąpią: Hideaway, Fingers, Sew, Uwaga Na Jeże. Gwiazdą wieczoru będzie cover band 4 Szmery wykonujący największe przeboje legendy hard rocka AC/DC.

Hideaway (foto: Ł. Kieroński/materiały Juwenaliów Tarnowskich 2015)

Powstały w 2014 roku zespół Hideaway to laureat drugiej edycji Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego. Dzięki triumfowi grupa zagrała jako support przed główną gwiazdą Juwenaliów Tarnowskich 2015 (sprawdź relację i zdjęcia). Na swoim koncie formacja ma debiutancki album zatytułowany „Niech to trwa…” (sprawdź recenzję). Muzycy aktualnie pracują nad drugim materiałem studyjnym. Płytę „Nie wszystko ukraść się da” zapowiada singiel „Zatrzymajmy się”.

Fingers zrodzili się w 2010 roku, aktywowali dwa lata później, tworząc ambitną rockową muzykę o charakterze progresywnym. Z głębią teksów i przekazu. Z wysokim poziomem mocy oraz zaangażowania każdego z muzyków. Ścierając się z rutyną i szarościami monotonnego żywota postanowili zawalczyć o trochę kolorów, wiarę we własne siły i łącząc swoje skrajne i zupełnie różne osobowości tworzyć ciężkostrawną miksturę muzyczną o wielkim potencjale.

SEW to zespół powstały w marcu 2014 roku, jednak jego działalność wiąże się z projektem muzycznym Seweryna Partyńskiego. Pomysł na samodzielne komponowanie narodził się w kwietniu 2012 roku. Idea polegała na tworzeniu w domowym zaciszu utworów, a następnie rejestrowaniem ich (również w warunkach domowych) i wrzucaniem do sieci. Przez dwa lata tej działalności powstały utwory noszące znamiona różnych gatunków muzycznych, można jednak wyczuć dominację muzyki rockowej. Jako że kompozycje wykazywały się sporym potencjałem koncertowym, nie zostawało nic innego jak założyć zespół, aby grać je na żywo. Grupa SEW, zmobilizowana pozytywnymi opiniami, pracuje nad debiutanckim materiałem, który zostanie zarejestrowany i wydany jeszcze w tym roku.

Katarzyna Jurek – wokalistka zespołu Uwaga Na Jeże (foto: J. Seruś/materiały Juwenaliów Tarnowskich 2013)

Uwaga Na Jeże to tarnowska grupa przyjaciół, których łączy radość grania rock and rolla w szerokim znaczeniu tego pojęcia. Założycielami i trzonem kapeli są Kasia Jurek (wokal) i Grzegorz Dzierwa (gitara), a aktualny skład uzupełniają Andrzej Połeć (gitara), Daniel Połeć (perkusja) i Piotr Kumor (gitara basowa). W tym zestawieniu Jeże od wiosny 2015 roku intensywnie pracują nad autorskim materiałem.

Historia grupy 4 Szmery rozpoczyna się pod koniec lat 90., kiedy to kilku znajomych zaczęło grać dla przyjemności. Połączyła ich fascynacja jednym z największych bandów tego świata – AC/DC. Bo można być fanem, ale z czasem, jak napisał o nich ostatnio redaktor Piotr Metz, „słuchanie już nie wystarcza”. I nie warto wchodzić tutaj w polemikę z różnego rodzaju „autorytetami muzycznymi”, głoszącymi wszem i wobec, że AC/DC to muzyczne prostactwo i uwstecznianie muzyki. Bo prawda jest taka, że „psy szczekają, a australijska karawana toczy się po świecie od prawie czterdziestu lat”. A co to za zespół, który gra covery? A gdzie własne kompozycje, prawdziwa twórczość? Te pytania padają od kilku lat pod ich adresem. Odpowiedź muzyków od lat jest następujące: „AC/DC to klasyka taka sama jak Bach, Mozart, Chopin, a my po prostu gramy klasykę. I jeżeli na nasze koncerty przychodzą ludzie, to chyba warto grać, żeby zobaczyć autentyczne łzy wzruszenia jakie czasem udaje nam się wywołać…”.

Pomiędzy koncertami odbędą się również licytacje fantów przekazanych przez darczyńców na WOŚP. Początek imprezy na Rynku o godzinie 16. O godzinie 20. cykl występów zakończy się tradycyjnym już światełkiem do nieba. Wstęp wolny. Szczegóły na temat wszystkich wydarzeń i imprez towarzyszących 24. Finałowi WOŚP w Tarnowie na stronie wosp.tarnow.net.pl.(MAK/materiały prasowe)

Plakat promujący (foto: materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.