Urodzinowa płyta AxunArts & SoFarUnknown.Records. Ściągnij za darmo!

AxunArts i SoFarUnknown.Records z okazji dziesięciolecia istnienia oddają do dyspozycji słuchaczy specjalny projekt „10/10”.

Okładka płyty „10/10”

Kończący się powoli rok to wyjątkowy czas dla blogu muzycznego AxunArts i internetowego labelu SoFarUnknown.Records. Oba projekty w 2015 roku świętowały dziesięciolecie działalności. Z tej okazji, specjalnie dla miłośników dobrych dźwięków, przygotowany został album „10/10”.

– Nad materiałem pracowaliśmy praktycznie dwanaście miesięcy. Pojawiło się kilka komplikacji, sami również chcieliśmy, aby całość brzmiała po prostu dobrze, stąd też tak długi czas wyczekiwania na premierę – mówią o płycie „10/10” jej pomysłodawcy: Marcin Rogalewicz (SoFarUnknown.Records) i Mateusz Kołodziej (AxunArts). – Udało się niemal w ostatniej chwili, dzięki czemu oddajemy ten materiał niejako w formie świątecznego prezentu.

„10/10” tworzą remiksy dziesięciu utworów autorstwa wykonawców zaprzyjaźnionych z internetowym labelem oraz blogiem. Materiał powstał w dużej mierze na zasadzie integracji przeciwieństw i elementów teoretycznie do siebie niepasujących. Numer Noviki na swój sposób zinterpretował duet Palmer Eldritch, za brzmienie utworu Olgi Matu odpowiada Spisek Jednego, a alternatywno-bluesową piosenkę Stardust Memories odświeżył kojarzony do tej pory z hip-hopowymi klimatami Cok. Ten album to również połączenie odległych od siebie muzycznych generacji, czego przykładem debiutująca nie tak dawno grupa So Flow i żywa legenda polskiej muzyki elektronicznej Władysław Komendarek, który zremiksował utwór krakowian.

Ponadto udział w projekcie wzięli również: dżindżer projekt, Jahga, jZAMOJSKI, Lena Romul, Michał Milczarek Trio, SoundQ oraz remikserzy: Prod.B, Restrict Flavour, Graf Cratedigger, Twardowski, Teielte i PiNE. Różnorodność gatunkowa wykonawców gwarantuje małą monotonność materiału i wiele muzycznych niespodzianek czekających na słuchaczy. Za mastering płyty odpowiada Piotr Markowicz, czyli digan z duetu Palmer Eldritch.

Album „10/10” udostępniony został do legalnego i darmowego ściągnięcia oraz odsłuchu (player poniżej). Patronat medialny nad tytułem objęły portale Legalna Kultura i Muno.pl. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.