Patronat: Jazz vs Hip-Hop w klubie Alchemia (11.12.2015 r., Kraków)

Jedenastego grudnia w krakowskim klubie Alchemia odbędzie się koncert pod nazwą Jazz vs Hip-Hop, którego gwiazdami będą Gadabit, Aladdin Killers i Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio.

W grudniu w krakowskim klubie Alchemia zmierzą się ze sobą dwa z pozoru oderwane od siebie gatunki muzycznie – jazz oraz hip-hop. Na ringu stworzonym przez Krakowską Scenę Muzyczną pojawi się: Gadabit, Aladdin Killers i Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio. Czy będzie to prawdziwa bitwa, czy raczej pokojowy sparing? Czy oba światy stoją w prawdziwej opozycji, czy raczej wzajemnie się przenikają? Hip-hop niejednokrotnie odwoływał się do jazzowej tradycji, ale może inspiracja działa również w drugą stronę?

Koncert-eksperyment, który może otworzyć słuchaczy na zupełnie nowe, muzycznie doznania. Wydarzenie, do którego udziału zostali zaproszeni specjalnie wybrani, charakterystyczni twórcy, którzy udowodnią, że muzyka nie stawia żadnych barier.

Paweł Kaczmarczyk (foto: Bartłomiej Senkowski/materiały prasowe)

Paweł Kaczmarczyk w 2009 roku otrzymał tytuł Najlepszego Pianisty, przerywając kilkunastoletnie panowanie Leszka Możdżera w tej specjalności. Zajął również drugie miejsce w kategoriach Muzyk Roku i Kompozytor. Audiofeeling to autorska formacja Pawła. Muzycy stworzyli kompozycje z obsypanej nagrodami płyty „Complexity in Simplicity”, która otworzyła pianiście drzwi do międzynarodowej kariery.

Aladdin Killers (foto: facebook.com/AladdinKiller)

Aladdin Killers to live band współpracujący na co dzień z Abradabem. Ich solowe brzmienia to hybryda klasycznego groove’u kontrabasu, jazzowej perkusji, organów Hammonda oraz scratchy i looperów. Efekt muzyczny ciężko przypisać jednemu, określonemu rodzajowi. Muzyka kwartetu opiera się na skomplikowanych zagraniach i eksperymentalnych rozwiązaniach rytmiczno-harmonicznych.

Gadabit to dobrze znany krakowski kolektyw muzyczny powstały pod koniec 2007 roku. Formacja skupia się na czarnych brzmieniach rapu, reggae, bluesa, jazzu i soulu. Gadabit ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów, a także zwycięstwo na ogólnopolskim turnieju Rap Reggae Liga oraz supporty przed takimi wykonawcami, jak Tede, Peja, Fokus, donGuralesko, Grubson i wieloma innymi. Ich imienny album sprzed kilku lat doczekał się dobrego przyjęcia ze strony słuchaczy oraz krytyków (sprawdź recenzję). Zespół w tym roku powrócił z nowym materiałem zatytułowanym „Drzewa”, wydanym przez oficynę For Tune.

Organizatorem koncertu jest Krakowska Scena Muzyczna – inicjatywa powstała w 2011 roku, której celem jest budowanie silnej sceny lokalnej. Zrzesza ponad 430 zespołów. Zorganizowała około stu koncertów, gromadząc ponad dziesięć tysięcy widzów. Zrealizowała przeszło sto pięćdziesiąt relacji i wideo relacji, trzydzieści audycji oraz wydała dwie składanki. Wzięła udział w programie wymiany zagranicznej Majsterstück. Współpracuje z Uniwersytetem Jagiellońskim w zakresie szkolenia studentów zarządzania kulturą. Organizator Festiwalu Tak Brzmi Miasto.

Grudniowy koncert Jazz vs Hip-Hop współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków. (MAK/materiały prasowe)

Jazz vs Hip-Hop
Gadabit, Aladdin Killers, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio
Klub Alchemia (ul. Estery 5, Kraków)
Start: godzina 20:00
Bilety: 20 złotych (przedsprzedaż)/ 25 złotych (w dniu koncertu)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.