Patronat: molo.log „Azymut EP”

Do sieci trafił wspólny materiał Szymona Tumułki i Łukasza Czajewskiego nagrany pod szyldem mono.log.

Duet mono.log tworzą raper Szymona Tumułka i producent Łukasz „Blossom” Czajewski. Pierwszy z nich jest twórcą kolektywu LBT (Ludzie Bez Twarzy), którego ideą było skupianie ludzi o przenikających się pasjach oraz stworzenie silnej „armii” artystów i odbiorców, dla których tzw. image schodzi na drugi plan. To idealistyczne założenie zostało szybko zweryfikowane przez rzeczywistość lecz wciąż jest głównym powodem, dla którego Szymon nadal tworzy. Do tej pory światło dzienne ujrzało demo „Otwórz Głowę EP” (2011). Raper ma także w zanadrzu kilka projektów do tzw. finalizacji, ale ciągłe poszukiwanie zadowalającego brzmienia stanowi przeszkodę w zakończeniu materiałów i zaprezentowaniu ich słuchaczom. W przekonaniu owo spełniające kryteria brzmienie zostało zawarte na płycie nagranej w duecie z Blossomem.

Łukasz Czajewski z kolei wydał swój debiutancki album „Blue Balloons” z ramienia Export Label pod koniec 2011 roku. Blog AxunArts był jednym z patronów medialnych tego wydawnictwa. Pozytywny odbiór płyty zaowocował współpracą z berlińską wytwórnią Project Mooncircle. Efektem tego udział polskiego producenta w celebracji dziesiątych urodzin labelu i umieszczenie utworu na specjalnej kompilacji opublikowanej w 2012 roku. W grudniu 2013 roku został wydany drugi album artysty pod tytułem „Blue Balloons/Longest Journey”. Materiał ukazał się na podwójnym winylu wraz z reedycją pierwszej płyty. Recenzję tego albumu można sprawdzić w 247. odsłonie cyklu Krótka piłka.

Dzisiaj w sieci pojawił się materiał „Azymut EP”. Wspólne dzieło Szymona i Łukasza zawiera pięć utworów, które stanowią efekt sesji nagrań odbytych w okresie ostatniego upalnego lata. Co mówią autorzy o stylistyce muzycznej zawartej na epce? – Nie klasyfikujemy jej jako albumu stricte hip-hopowego, choć można bez wątpienia doszukać się na niej wielu nawiązań do tej kultury. Połączenie soczystej i mocnej, a zarazem delikatnej i melodyjnej elektroniki z niebanalnym rapem, to jeden z wielu kontrastów, których można się dosłuchać w przygotowanym materiale.

Całość sprawdzić i pobrać za darmo można poniżej. Blog AxunArts jest jednym z patronów medialnych płyty. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.