Błażej Król laureatem Nagrody Artystycznej im. G. Ciechowskiego

Tegorocznym laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, przyznawanej przez władze samorządowe Torunia, został Błażej Król.

Błażej Król na okładce płyty „Wij” (foto: materiały prasowe)

Nagroda Artystyczna Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego przyznawana jest artystom przez władze samorządowe Torunia od 2002 roku. Jej pierwszą laureatką została Paulina Bisztyga. Sama nagroda dedykowana jest artystom czerpiącym w swej twórczości inspiracje z różnych dziedzin sztuki. Wyróżnienie to jest przeznaczone dla młodych twórców za dokonania w tzw. minionym sezonie artystycznym. Imiennym patronem lauru jest Grzegorz Ciechowski – urodzony w Tczewie, ale ściśle związany z Toruniem polski muzyk rockowy, poeta, kompozytor, lider i wokalista legendarnego zespołu Republika.

Laureatem tegorocznej edycji nagrody został Błażej Król, który w recenzjach swojej płyty „Wij” (2015; Kayax) wielokrotnie porównywany był do samego Grzegorza Ciechowskiego. Połowa duetu UL/KR przyzwyczaiła swoich fanów i miłośników muzyki w Polsce do niezwykłych tekstów i piosenek, które wielokrotnie znajdowały się na szczytach podsumowań muzycznych. Podobnie będzie zapewne w tym roku dzięki solowemu albumowi. Krótka recenzja płyty do sprawdzenia tutaj.

Artysta oficjalnie odbierze nagrodę 19 grudnia na specjalnym koncercie pamięci Grzegorza Ciechowskiego w toruńskim klubie Od Nowa. W przeszłości laureatami Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego zostali m.in. Piotr Rogucki (2004), Lao Che (2008), Pustki (2009), Julia Marcell (2011), Mela Koteluk (2012). (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.